18 Март, 2019
0.2665
    ALK 8333.36    -0.2%     GRNT 829    0%     KMB 5700    -0.01%     MERM 2100    2.04%     MPT 52028.57    -0.18%     MTUR 5100    0.02%     REPL 76000    0.66%     STB 1199    -0.08%     TKVS 5384.38    0.64%

Голем трговски центар се отвори во Њујорк - како е да се купува таму?

Објавено во: Свет 15 Март, 2019

Конечно е готов. Огромен трговски од милион квадратни метри простор за малопродажба се отвори во Њујорк денеска, ветувајќи дека ќе им понуди на жителите на градот и туристите шопинг искуство различно од она во традиционален трговски центар, објави cnbc.

Продавниците се изградени од двајца од најголемите светски инвеститори Related Cos. и Oxford Properties Group.

Има продавници за облека од Uniqlo, H & M, Zara и Athleta до луксузни продавници Диор, Фенди, Картие и Тифани.

Овој трговски ќе биде дома на Gary Vaynerchuk's VaynerMedia, CNN, SAP, Warner Bros., Tapestry and L'Oreal, тие веќе отвориле или ќе отворат седиште таму. 

Апартмани во луксузни станбени згради во близина одат за најмалку 5.000 долари месечно. 

Синџирот Equinox во јуни ќе го отвори и својот прв хотел.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) НАПАЃАЧОТ СЕ БАРА СО ХЕЛИКОПТЕРИ: Пукање во Холандија со жртви

(ВИДЕО) НАПАЃАЧОТ СЕ БАРА СО ХЕЛИКОПТЕРИ: Пукање во Холандија со жртви

Тарант проучувал историски битки против Отоманците - еве кои балкански земји ги посетил

Тарант проучувал историски битки против Отоманците - еве кои балкански земји ги посетил

Oвој човек спречил уште поголем масакр во Нов Зеланд

Oвој човек спречил уште поголем масакр во Нов Зеланд

Се качила во авион, а детето го заборавила на аеродром

Се качила во авион, а детето го заборавила на аеродром

Ова се најмладите жртви на напаѓачот од Нов Зеланд

Ова се најмладите жртви на напаѓачот од Нов Зеланд

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ: Демонстранти демолираа цел град, запалија и банка

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ: Демонстранти демолираа цел град, запалија и банка

„Фејсбук“ ги брише видеата од масакрот во двете џамии во Нов Зеланд

„Фејсбук“ ги брише видеата од масакрот во двете џамии во Нов Зеланд

(ВИДЕО) Инцидент пред џамија во Австралија, нов атак на муслиманите

(ВИДЕО) Инцидент пред џамија во Австралија, нов атак на муслиманите

За што ќе одговара убиецот од Нов Зеланд?

За што ќе одговара убиецот од Нов Зеланд?