22 Септември, 2020
0.0170

Huawei Y6s со поголема интелигенција и обновен дизајн почна да се продава и во Северна Македонија

Објавено во: Мои пари 24 Јануари, 2020

Huawei во Северна Македонија веќе го нуди најновиот модел на популарната серија Y во најприфатливата класа на паметни телефони со двојно јадро и Android - HUAWEI Y6s. Моделот има 6,09 инчен HD дисплеј, засилен со помоќни перформанси и поголема меморија - 3 GB RAM и 32 GB ROM, плус дополнителен слот за мемориска картичка. Исто како и неговите претходници, Y6s нуди сигурни перформанси кои обезбедуваат справување со секојдневните задачи, како и со мобилни игри и фотографија. Новиот свеж дизајн има дебелина на телото од 8мм и две класични бои - Starry Black и Orchid Blue.

Вашиот ден во вашиот смартфон

Ако сте загрижени за тоа колку меморија имате на вашиот телефон, може да бидете сигурни затоа што HUAWEI Y6s нуди 3 GB RAM меморија, 32 GB меморија и слот за мемориска картичка што може да додаде уште 512 GB за повеќе фотографии, видеа, музика и останато што ја отсликува личноста и карактеристиките на твоето време. Споредено со повеќето телефони со ниска моќност кои имаат само 2 GB RAM меморија, HUAWEI Y6s извршува потешки задачи со помало доцнење.

8-јадрен процесор + EMUI 9.1: модерен производ по достапна цена

Huawei Y6s има импресивен софтвер и хардвер за својата класа. Тој нуди нов 8-јадрен процесор, со надградени големи јадра од 2,3 GHz кои се контролирани од интелигентниот систем EMUI 9.1, што дава можност за извршување најразлични активностибез прекини. Телефонот ги отстранува кеш датотеките и несаканата датотека на многу паметен начин и автоматски го дефрагментира уредот. Веднаш штом вашата меморија се спушти под 30%, системот ве потсетува да ги избришете непотребните датотеки за оптимални перформанси.EMUI 9.1 исто така нуди навигација преку гестови за полесна контрола.

Атрактивен дисплеј што му помага на видот

HUAWEI Y6s има 6,09-инчен HD дисплеј со резолуција од 1560х720. Неговата предна камера, сензорот за околина и супер тенок приемник се сместени во мал дел, давајќи поголем сооднос на екранот со телото до речиси 90%. Y6s нуди исклучително пространо визуелно искуство, режим на удобност за окото и е сертифициран за TÜV Rheinland за намалување на оптоварувањето на очите со сина светлина и интелигентно прилагодување на температурата на бојата и осветлување на екранот.

Главна камера од 13 MP и селфи од 8 MP

Главната камера на HUAWEI Y6s е 13MP и испорачува кристално чисти слики со висока резолуција. Леќите f/1.8 зафаќаат до 50% повеќе светлина од стандардната f/2.2 леќа на повеќето телефони во опсегот на прифатлива цена. Да се ​​дозволи повеќе светлина на сензорот значи појасна и подобра слика при слаба осветленост.

Предната селфи камера има резолуција од 8 мегапиксели и го потенцира предметот дури и во неповолни услови за снимање, благодарение на светлината што доаѓа од екранот.

HUAWEI SuperSound: Аудио на максимум

И покрај својата компактна големина, HUAWEI Y6s нуди извонреден аудио звук во сите можни сценарија. Технологијата на Huawei SuperSound им овозможува на звукот на звучникот да достигне 6 децибели, особено што квалитетот на звукот е под влијание на повисоки нивоа на волумен. Дизајнот на аудио системот помага да се зголеми богатиот звук со богат бас и софистициран алт што не го иритира слухот.

HUAWEI Y6s е опремен со надворешна батерија од 3020 mAh (типична вредност), а технологијата за заштеда на енергија AI го продолжува траењето на батеријата повеќе отколку што очекувате. Личните информации се заштитени благодарение на технологијата на препознавање на лицето и идентификација на отпечатоци. Опцијата Face Unlock интелигентно ја зголемува осветленоста при слаби услови за да го препознае вашето лице.

Цени и достапност

Huawei Y6s се нудиво салоните на Македонски Телеком по цена за крајниот потрошувач од9.999 денари, како и во продажните места на Нептун по HaPPy цена од 9.990 денари, односно редовна цена од 11.499 денари.

Можеби ќе ве интересира

Црвен Крст – Кисела Вода ја сними песната „Подавај рака“

Црвен Крст – Кисела Вода ја сними песната „Подавај рака“

Македонија ќе биде домаќин на Меѓународниот балкански вински натпревар

Македонија ќе биде домаќин на Меѓународниот балкански вински натпревар

Не пропуштајте: Утре е светската премиера на новата Opel Mokka

Не пропуштајте: Утре е светската премиера на новата Opel Mokka

Централната Управа на ПроКредит Банка сертифицирана со меѓународниот сертификат EDGE

Централната Управа на ПроКредит Банка сертифицирана со меѓународниот сертификат EDGE

Како стои Huawei во Европа

Како стои Huawei во Европа

Започнува продажбата на новиот HUAWEI WATCH FIT на македонскиот пазар

Започнува продажбата на новиот HUAWEI WATCH FIT на македонскиот пазар

Започнува кампањата Back to School

Започнува кампањата Back to School

ЌЕ СЕ ОДРЖИ „МАЛЕШЕВСКА КОРИЈА - СПОРТСКА АВАНТУРА

ЌЕ СЕ ОДРЖИ „МАЛЕШЕВСКА КОРИЈА - СПОРТСКА АВАНТУРА

Рудник САСА ги презема сите мерки за сигурност и заштита на животната средина

Рудник САСА ги презема сите мерки за сигурност и заштита на животната средина