22 Март, 2018
0.0707

ИСТРАЖУВАЊЕ: Кои се најмрзливите и најактивните народи во Европа?

Објавено во: Стил 10 Август, 2017

Околу 78% од возрасните во Бугарија воопшто не практикуваат физичка активност, пишува Daily Mail, наведувајќи податоци од истражување. 

Зад Бугарија се Малта, Португалија, Романија, Италија, Грција, Кипар и Полска. 

На другиот крај на листата се Швеѓаните кои се најактивни физички. 90% од возрасните во Шведска редовно ги посетуваат теретаните и спортските сали. 

Жителите на Велика Британија се наоѓаат во средината на листата која е составена врз основа на податоци за 28.000 возрасни лица во ЕУ.

Рангирањето се базираше на резултатите од истражувањето нарачано од Ladbrokes. Учесниците беа интервјуирани за тоа колку често вежбаат и колку вежбаат неделно.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО+ВИДЕО) ОВА ГИ МАМИ ТУРИСТИТЕ: Пролетта во оваа земја донесе „мoре од цвеќиња“

(ФОТО+ВИДЕО) ОВА ГИ МАМИ ТУРИСТИТЕ: Пролетта во оваа земја донесе „мoре од цвеќиња“

Хероина во борба со пламените јазици - Билјана Денчовска, единствена жена пожарникар

Хероина во борба со пламените јазици - Билјана Денчовска, единствена жена пожарникар

ХИТОВИ ШТО ДОАЃААТ: Кои македонски албуми ги очекуваме годинава?

ХИТОВИ ШТО ДОАЃААТ: Кои македонски албуми ги очекуваме годинава?

НИКОЛА ПЕРЕВСКИ-ПЕРЕ: Ацо Конга и понатаму живее преку „Нокаут“

НИКОЛА ПЕРЕВСКИ-ПЕРЕ: Ацо Конга и понатаму живее преку „Нокаут“

Сузана Стојановска: Родителите на децата со Даунов синдром се снаоѓаат кој како знае

Сузана Стојановска: Родителите на децата со Даунов синдром се снаоѓаат кој како знае

Љубовната приказна на Светлана и Мики Црнокрак и познати македонски двојки

Љубовната приказна на Светлана и Мики Црнокрак и познати македонски двојки

ИНТЕРВЈУ- РИСИМА РИСИМКИН: Судбината на танцовите уметници е да се борат за опстанок

ИНТЕРВЈУ- РИСИМА РИСИМКИН: Судбината на танцовите уметници е да се борат за опстанок

Љубовницата на Путин и можеби првата дама на Русија го одвлече вниманието на руските избори

Љубовницата на Путин и можеби првата дама на Русија го одвлече вниманието на руските избори

(ВИДЕО) Запрепастувачки навики: Запознајте го парот кој е опседнат со штедење

(ВИДЕО) Запрепастувачки навики: Запознајте го парот кој е опседнат со штедење