15 Април, 2021
0.0223

ИутеКредит меѓу компаниите со најголем раст во Европа

Објавено во: Мои пари 05 Март, 2021

Групацијата ИутеКредит се најде на 172-то место на листата со 1000 најбрзорастечки компании за 2021 која ја изготви списанието „Фајненшл тајмс“.

Овој успех не е случаен, туку резултат на добрите политики кои ИутеКредит на ниво на групација ги спроведува дури и во услови на пандемија и економска неизвесност.

„До 2019 година работевме тивко за наше задоволство и да им служиме на нашите клиенти. Во 2019 година, се претставивме пред поголемата заедница на инвеститори на берзата во Франкфурт. Во 2020 година, ја лансиравме IuteStory и се промовиравме пред пошироката јавност. На почетокот на 2021 година, постигнавме уште еден успех со тоа што сме ставени на листата на најбрзорастечки компании во Европа според „Фајненшл тајмс“. Следниот чекор е да растеме навистина брзо. Ќе ја удвоиме нашата понуда на производи на нашите клиенти со додавање на услуги за плаќање; ќе ја удвоиме комфорноста и брзината овозможувајќи им на клиентите да земаат кредити и да вршат плаќања преку нивниот паметен телефон; ќе го удвоиме бројот на клиенти и билансот на состојба, а имаме за цел да станеме и бизнис со НАЈБРЗ раст во Европа. А да се биде на 172-та позиција во цела Европа е добра почетна точка. Благодарни сме им на нашите клиенти, на нашите конкуренти, на нашите тимови, на нашата среќа. И ајде да продолжиме со нашите напори! Честитки за луѓето на Иуте- работите во една од најбрзорастечките компании во цела Европа“, изјави Термо Силд, извршен директор на групацијата ИутеКредит.

Анализирано по индустрии, рангирањето уште еднаш го одразува растот на технолошките бизниси кои доминираат со 219 претставници, наспроти 189 минатата година, а ако на тоа се додадат и компаниите од финтек индустријата и е-трговијата, нивниот број се искачува на 290, што е јасен показател за тоа каде ќе се движиме во иднина.

Оваа листа ја направи „Фајненшл тајмс“ во партнерство со „Статиста“ која ги рангираше европските компании врз основа на растот на приходите помеѓу 2016 и 2019 година.


Можеби ќе ве интересира

Објавен е годишниот резултат на Штаермеркише Шпаркасе Групацијата со состојба на 31 декември 2020 година

Објавен е годишниот резултат на Штаермеркише Шпаркасе Групацијата со состојба на 31 декември 2020 година

Макпетрол Инфо Поинт: Совети за безбедно претекнување

Макпетрол Инфо Поинт: Совети за безбедно претекнување

Голема наградна игра на Супер Кит-Го, Кит-Го и Тера Маркети, три автомобили во три извлекувања

Голема наградна игра на Супер Кит-Го, Кит-Го и Тера Маркети, три автомобили во три извлекувања

Скопје за првпат добива вистински вертикални градини

Скопје за првпат добива вистински вертикални градини

Сите услуги на KARIERA.mk БЕСПЛАТНИ за сите ЖЕНИ-ПРЕТПРИЕМАЧИ до крајот на годината

Сите услуги на KARIERA.mk БЕСПЛАТНИ за сите ЖЕНИ-ПРЕТПРИЕМАЧИ до крајот на годината

Независните тестирања потврдија: Прочистувачот Blueair Health Protect е првиот во светот кој го отстранува живиот коронавирус од воздухот

Независните тестирања потврдија: Прочистувачот Blueair Health Protect е првиот во светот кој го отстранува живиот коронавирус од воздухот

Битолска млекара се стекна со сертификат „Фер со потрошувачот“

Битолска млекара се стекна со сертификат „Фер со потрошувачот“

А1 Македонија со супер понуда за своите онлајн корисници: 50GB интернет, 10% попуст на месечна претплата и нов избор на атрактивни смарт уреди на рати

А1 Македонија со супер понуда за своите онлајн корисници: 50GB интернет, 10% попуст на месечна претплата и нов избор на атрактивни смарт уреди на рати

HUAWEI FreeBuds 4i го добија сертификатот од SGS - Smart Green Certification

HUAWEI FreeBuds 4i го добија сертификатот од SGS - Smart Green Certification