14 Октомври, 2019
0.0144

ИЗБЕГНАТА ТРАГЕДИЈА ПОРАДИ ЕДНО КАФЕ: Еве како пилотот ќе убиеше 365 патници

Објавено во: Свет 13 Септември, 2019

Вистинска драма преживеале патниците во авион на летот Франкфурт-Канкун.

За малку е избегната трагедија во која пилотот ќе го урнел авионот со сите 365 патници. А се тоа верувале или не виновно било едно кафе.

Имено, наред летот пилотот истурил шолја кафе на контролната плоча во кокпитот и ја наводенил.

Светските медиуми пренесоа дека авионот принудно слетал бидејќи жешкото кафе предизвикало силен мирис на запалено и чад а почнало да се топи и едно копче на контролниот панел.

Сепак овој настан се случил уште во февруари а авионот слетал во Ирска.

Можеби ќе ве интересира

Орбан го призна поразот: Опозицијата ќе ја „буди“ Будимпешта во Европа

Орбан го призна поразот: Опозицијата ќе ја „буди“ Будимпешта во Европа

(ВИДЕО) СИЛЕН ТАЈФУН СЕ БЛИЖИ ДО ЈАПОНИЈА: Евакуирани милиони, има жртви, ветер корне кровови

(ВИДЕО) СИЛЕН ТАЈФУН СЕ БЛИЖИ ДО ЈАПОНИЈА: Евакуирани милиони, има жртви, ветер корне кровови

Шведска бара ЕУ да воведе ембарго за извоз на оружје во Турција

Шведска бара ЕУ да воведе ембарго за извоз на оружје во Турција

Прашајте ме уште нешто: Украинскиот претседател Зеленски одржа прес долг 14 часа

Прашајте ме уште нешто: Украинскиот претседател Зеленски одржа прес долг 14 часа

(ВИДЕО) ВРЕДАТ МИЛИОНИ А СКАПУВААТ ВО ПУСТИНА: Вака изгледа отпад со луксузни автомобили во Дубаи

(ВИДЕО) ВРЕДАТ МИЛИОНИ А СКАПУВААТ ВО ПУСТИНА: Вака изгледа отпад со луксузни автомобили во Дубаи

Ердоган: После акцијата нема да има џихадисти на северот од Сирија

Ердоган: После акцијата нема да има џихадисти на северот од Сирија

Ќе дојдеш ли на Мастер Муабет?

Ќе дојдеш ли на Мастер Муабет?

Над 15 цивили убиени: Турската војска напаѓа во Сирија

Над 15 цивили убиени: Турската војска напаѓа во Сирија

МИЛИОНЕРИ НА СВЕЌА: Два милиони граѓани од најбогатиот регион ќе бидат 7 дена без струја

МИЛИОНЕРИ НА СВЕЌА: Два милиони граѓани од најбогатиот регион ќе бидат 7 дена без струја