20 Јуни, 2019
0.0246

Какви скандали се случија на Евровизија?

Објавено во: Свет 19 Мај, 2019

Неколку скандали се случија на Евровизија 2019 во Израел.

Јонида Малиќи, претставничка на Албанија на Евроонг, за време на поединечното претставување на земјите учеснички на Евровизија, со рацете покажа „двоглав орлел“, симбол на албанскиот народ, поради што предузвика бура од реакции кај српските медиуми.

Една од водителките на Евровизија Луку Ајоуб на својот Инстаграм профил многумина ја осудија дека открила голем скандал.

Имено таа објави видео стори од подготовките каде се гледа табелата на големиот екран со резултатите и гласањето под која напиша „Не се уште“, алудирајќи дека тоа не е победникот.

Претставниците на Исланд мавтаа со знамето на Палестина. 

Можеби ќе ве интересира

Ова е земја каде не постои војска

Ова е земја каде не постои војска

Од каде Северна Кореја ќе обезбеди храна?

Од каде Северна Кореја ќе обезбеди храна?

(ВИДЕО) На Меркел и се слоши на средбата со Зеленски

(ВИДЕО) На Меркел и се слоши на средбата со Зеленски

Големата европска сила пресече: Нема шанси за нов договор за Брегзит

Големата европска сила пресече: Нема шанси за нов договор за Брегзит

Мишел Платини спроведен во притвор

Мишел Платини спроведен во притвор

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја растресе Кина: Има загинати и повредени лица

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја растресе Кина: Има загинати и повредени лица

ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОДГОВОРИЈА: Ова се земјите каде е најдобро да се преселите

ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОДГОВОРИЈА: Ова се земјите каде е најдобро да се преселите

Штрахе нема да биде европарламентарец откако ја урна австриската влада

Штрахе нема да биде европарламентарец откако ја урна австриската влада

КИНЕЗИТЕ ВИСТИНСКИ ШАМПИОНИ: И за кафе си ги плаќаат сметките преку телефон

КИНЕЗИТЕ ВИСТИНСКИ ШАМПИОНИ: И за кафе си ги плаќаат сметките преку телефон