21 Септември, 2019
0.0218

Кои улици се без вода за пиење?

Објавено во: Мои пари 22 Мај, 2019

Поради дефект на улицата Емил Зола во населбата Кисела Вода се без вода за пиење неколку улици, соопштуваат од ЈП„Водовод и канализација“ Скопје. 

„ Поради уличен дефект од 150мм на Емил Зола 7,прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од следниве улици: Емил Зола, Мишко Михајловски, Ѓорѓи Димитров и Антон Попов“, пишува во соопштението. 

Водоснабдувањето ќе биде прекинато денеска од 10:00 часот, па се до санирање на дефектот.


Можеби ќе ве интересира

Винарија Камник прослави 15 години постоење

Винарија Камник прослави 15 години постоење

ТАВ за 10 години го зголеми бројот на патници за четири пати

ТАВ за 10 години го зголеми бројот на патници за четири пати

Уличниот дефект на Бул. Кочо Рацин бб е саниран

Уличниот дефект на Бул. Кочо Рацин бб е саниран

“Погледни лево десно, стигни до училиште лесно”, сообраќајна едукација за ученици поддржана од ИутеКредит

“Погледни лево десно, стигни до училиште лесно”, сообраќајна едукација за ученици поддржана од ИутеКредит

Прекинато водоснабдувањето на повеќе улици

Прекинато водоснабдувањето на повеќе улици

ИМПОРТЕРИТЕ НА НОВИ ВОЗИЛА ГО ПОЗДРАВУВААТ НОВИОТ ЗАКОН ЗА ДАНОК НА МОТОРНИ ВОЗИЛА

ИМПОРТЕРИТЕ НА НОВИ ВОЗИЛА ГО ПОЗДРАВУВААТ НОВИОТ ЗАКОН ЗА ДАНОК НА МОТОРНИ ВОЗИЛА

Санирани повеќе дефекти во Скопје

Санирани повеќе дефекти во Скопје

Дефектот во Визбегово е саниран

Дефектот во Визбегово е саниран

Детски цртачки работилници и изненадувања од Бимилк во рамките на ИФФК „Браќа Манаки“

Детски цртачки работилници и изненадувања од Бимилк во рамките на ИФФК „Браќа Манаки“