19 Септември, 2020
0.0197

ЛЕВИЧАРСКИОТ БУНТОВНИК АПАСИЕВ ГИ ЗОВРЕ МРЕЖИТЕ - некои го навредуваат и пцујат, други го величаат

Објавено во: Македонија 09 Август, 2020

Постот на пратеникот, лидер на Левица и професор, Димитар Апасиев, предизвика бура на фејсбук, но и во групите на оваа социјална мрежа. 

Еве што напиша Апасиев вчера, по одбележувањето на 19 -годишнината од случувањата на Карпалак. 

Не стивнуваат коментарите откако тој го напиша овој пост.

Гоем број граѓани сметаат дека неговата изјава е вулгарна, непристјна и не доликува на некој што освоил над 37 илјади граѓански гласови на последните парламентарни избори.

Има и граѓани кои својот револт го искажуваат во вид на навреди, па дури и потешки квалификации кон Апасиев. 

Но, има и такви граѓани, кои се негови поддржувачи, кои застанаа во одбрана на Апасев, сметајќи дека тој е во право, па дури и малку им кажал на властодтршците, и дека никој не треба да се скандализира од неговите изјави. 

Со реакција преку својот профил досега се јави Коста Костдинов, пратеник и портпарол на СДСМ, кој му пораќа дека е фашист и дека треба да ги врати народните пари што ги заработи од СЈО. 

Димитар Апасиев се досега не напиша било каков друг статус на фејсубук освен вчеравечерниот пост, со кој ја зовре јавноста, ниту, пак, го повлече, а бројот на лајкови расте, достигнувајќи над шест илјади. 

Нема реакцја ниту на фејсбук профилот на вицепремиерката Шекеринска. 

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Презентирана платформата за онлајн настава, Заев кажа како ќе се субвенционираат вработувања

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Презентирана платформата за онлајн настава, Заев кажа како ќе се субвенционираат вработувања

Ѓоргиев вели дека Бугарија во македонската историја гледа закана

Ѓоргиев вели дека Бугарија во македонската историја гледа закана

Отказ доби советникот на Чулев кој нападна командир во Тетово

Отказ доби советникот на Чулев кој нападна командир во Тетово

Дете од Крива Паланка починало во возило на Брзата помош

Дете од Крива Паланка починало во возило на Брзата помош

Заев објасни на кој начин ќе се субвенционираат вработувања

Заев објасни на кој начин ќе се субвенционираат вработувања

Груевски: Нема никакво изненадување во одлуката на Врховниот суд да ја потврди пресудата за „Тенк”

Груевски: Нема никакво изненадување во одлуката на Врховниот суд да ја потврди пресудата за „Тенк”

Насер Нуредини поднаучи македонски јазик

Насер Нуредини поднаучи македонски јазик

НОВ ЛОШ КОВИД БИЛАНС - осуммина починаа, 144 новозаболени

НОВ ЛОШ КОВИД БИЛАНС - осуммина починаа, 144 новозаболени

Официјално: Поранешниот директор на Телеком и Оне Вип заменик-министер за финансии, новинарот Димитровски во локална самоуправа

Официјално: Поранешниот директор на Телеком и Оне Вип заменик-министер за финансии, новинарот Димитровски во локална самоуправа