19 Септември, 2020
0.0486

ГИ ПРЕМИНУВА ЛИ ГРАНИЦИТЕ НА ПОЛИТИЧКА ПРИСТОЈНОСТ - еве што напиша пратеникот, професорот и лидерот Апасиев

Објавено во: Македонија 08 Август, 2020

Тој однеодамна е пратеник во Собранието, исто како што е лидер на партија, а и универзитетски професор.

Исто така е и решен да ја скандализира јавнста со своите постови. Се досега тоа можеби и изгледаше донекаде симпатично, па и дозволено за еден таков „бунтовник“ од калибарот на Апасиев. 

Но, денеска Димитар Апасиев како да ја помина границата на „штосноста“ и досетливоста, па навлезе во сосема вулгарни и непотребни води, особено за народен избраник кој ќе ги претставува граѓаните во парламентот.

Имаше многу непотребен и вулгарен пост за вицепремиерката во заминување, Радмила Шекеринска.

Министерката Шекеринска се досега на фејсбук нема одговорено на вулгарноста на Апасиев. 

Апасиев и досега брануваше со своите постови, на пример оној кога стана пратеник, а неговата партија освои уште едно пратеничко место, кога напиша „Џабе ни се лижете, сите ќе ве стреламе“. 

Апасиев со неговата Левица освои над 37 илјади граѓански гласови, толку решија да му ја дадат довербата.

Погледнете го постот на народниот избраник Апасиев, кој го пренесуваме само со цел јавноста да може да го даде својот суд.

До подготовката на овој текст статусот имаше околу 4.000 лајкови.

Н.Н.Ф.


Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Презентирана платформата за онлајн настава, Заев кажа како ќе се субвенционираат вработувања

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Презентирана платформата за онлајн настава, Заев кажа како ќе се субвенционираат вработувања

Ѓоргиев вели дека Бугарија во македонската историја гледа закана

Ѓоргиев вели дека Бугарија во македонската историја гледа закана

Отказ доби советникот на Чулев кој нападна командир во Тетово

Отказ доби советникот на Чулев кој нападна командир во Тетово

Дете од Крива Паланка починало во возило на Брзата помош

Дете од Крива Паланка починало во возило на Брзата помош

Заев објасни на кој начин ќе се субвенционираат вработувања

Заев објасни на кој начин ќе се субвенционираат вработувања

Груевски: Нема никакво изненадување во одлуката на Врховниот суд да ја потврди пресудата за „Тенк”

Груевски: Нема никакво изненадување во одлуката на Врховниот суд да ја потврди пресудата за „Тенк”

Насер Нуредини поднаучи македонски јазик

Насер Нуредини поднаучи македонски јазик

НОВ ЛОШ КОВИД БИЛАНС - осуммина починаа, 144 новозаболени

НОВ ЛОШ КОВИД БИЛАНС - осуммина починаа, 144 новозаболени

Официјално: Поранешниот директор на Телеком и Оне Вип заменик-министер за финансии, новинарот Димитровски во локална самоуправа

Официјално: Поранешниот директор на Телеком и Оне Вип заменик-министер за финансии, новинарот Димитровски во локална самоуправа