05 Април, 2020
0.0378

Луѓето со тешки повреди се пренесуваат во Ургентен центар

Објавено во: Македонија 13 Февруари, 2019

Неофицијално луѓето кои се превртеа со автобус кај селото Ласкарци, биле работници кои патувале на реалција Скопје - Гостивар. 

Засега оваа информација не е потврдена од официјални лица. На местото на настанот има и роднини на луѓето кои биле во автобусот. Дел од луѓето со тешки повреди се пренесуваат во Ургентен центар во Скопје. 

Неофицијално, во автобусот, кој ѝ припаѓа на компанијата „Дурмо турс“, патувале околу 50 лица. 

Од МВР најавија повеќе информации за повредени или евентуални жртви за подоцна.

Можеби ќе ве интересира

Жерновски го пофали лидерот на грчката опозиција Ципрас

Жерновски го пофали лидерот на грчката опозиција Ципрас

Влада: Трошоците за СЈО подобро сега да се платат, отколку подоцна по судски пат и со камати

Влада: Трошоците за СЈО подобро сега да се платат, отколку подоцна по судски пат и со камати

Детектор анкета: Над 20% од вработените граѓани останале без своето работно место поради корона кризата

Детектор анкета: Над 20% од вработените граѓани останале без своето работно место поради корона кризата

ПЕТТА ПРИНОВА КАЈ ПРАТЕНИКОТ МИЛОШОСКИ - малиот Филип внесе радост во семејството

ПЕТТА ПРИНОВА КАЈ ПРАТЕНИКОТ МИЛОШОСКИ - малиот Филип внесе радост во семејството

Почина мајката на сопругата на претседателот Пендаровски, се чекаат резултати од тестот за коронавирусот

Почина мајката на сопругата на претседателот Пендаровски, се чекаат резултати од тестот за коронавирусот

Заразени лекари и медицински сестри вкупно 52, кажа Филипче

Заразени лекари и медицински сестри вкупно 52, кажа Филипче

Филипче: Двајца починати пациенти, почнува втората фаза на епидемијата

Филипче: Двајца починати пациенти, почнува втората фаза на епидемијата

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Најнови податоци за коронавирусот

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Најнови податоци за коронавирусот

10 македонски града без ниту еден заразен со Ковид-19

10 македонски града без ниту еден заразен со Ковид-19