30 Јуни, 2022
0.0249

Макрон лут за коментарите за неговата постара сопруга

Објавено во: Свет 09 Мај, 2017

Добивај вести на Viber

Новиот француски претседател, Емануел Макрон е бесен за коментарите за неговата сопруга која од него е постара 24 години. 

„Ако јас бев постар од мојата сопруга 20 години, никој ниту за секунда немаше да помисли дека не можам да бидам со неа. Токму поради тоа што таа е 20 години постара од мене, многу луѓе велат дека нашата врска е невозможна“ - вели тој. 

Макрон смета дека ваквите тврдења за неговата врска се должат на мизогонија ( омраза и омаловажување на жените од страна на мажите врз основа на предрасуди). Емануел Макрон ја запознал својата сопругата Брижит кога имал 15 години, а таа му била професорка по драма. Подобро се запознале кога заедно работеле на претстава, а стапиле во брак во 2007 година кога тој имал околу 30 години, а таа 54. Во текот на предизборната кампања Брижит постојано беше покрај својот сопруг. 

Можеби ќе ве интересира

Ако Литванија не се вразуми, Русија ќе се одмазди

Ако Литванија не се вразуми, Русија ќе се одмазди

Зошто Путин однесе две сабји во Туркменистан?

Зошто Путин однесе две сабји во Туркменистан?

(ВИДЕО) Страотните поплави во Австрија однесоа и жртва

(ВИДЕО) Страотните поплави во Австрија однесоа и жртва

Нема да победиш во војната против Украина, порака од европски политичар до Путин

Нема да победиш во војната против Украина, порака од европски политичар до Путин

Дали Херсон ќе стане дел од Русија?

Дали Херсон ќе стане дел од Русија?

Воспитувачка не можела да поднесе плачење на дете и го отрула со средство за чистење на одводи

Воспитувачка не можела да поднесе плачење на дете и го отрула со средство за чистење на одводи

БЕЛОРУСИЈА МОЖЕБИ СЕ ПОДГОТВУВА ЗА НАПАД НА УКРАИНА - има многу лудо оправдување за тоа

БЕЛОРУСИЈА МОЖЕБИ СЕ ПОДГОТВУВА ЗА НАПАД НА УКРАИНА - има многу лудо оправдување за тоа

Захарова вели дека Бугарија протерува руски дипломати по наредба на надворешни сили

Захарова вели дека Бугарија протерува руски дипломати по наредба на надворешни сили

Зеленски: Сакавте да убиете што повеќе луѓе, украинскиот претседател за нападот на трговскиот центар

Зеленски: Сакавте да убиете што повеќе луѓе, украинскиот претседател за нападот на трговскиот центар