29 Ноември, 2021
0.0245

МГ Фешн ги повикува сите жители на Ново Маало да склучат договори за обесштетување

Објавено во: Мои пари 22 Ноември, 2021

По отпочнувањето со изградбата на првиот објект од комплексот „Гранд Скопје“ на парцелата 1.1, инвеститорот МГ Фешн упатува јавен апел до сите останати жители од Ново Маало кои досега не склучиле договор за обесштетување, да ја контактираат директно компанијата за да го сторат тоа.

Компанијата ги повикува сите сопственици кои имаат имот на територијата на ДУП Ц08, без разлика дали нивниот имот е на ГП 1.2 и 1.3 или на 1.4, да дојдат во деловните простории на МГ Фешн на ул. „Даме Груев“ бр. 28/2 со цел да склучат соодветни договори и за нивно обесштетување.

Досега своето право за обесштетување веќе го остварија поголемиот дел од сопствениците на имоти на градежната парцела 1.1 на територија на Општина Центар, а инаку со изградбата на комплексот „Гранд Скопје“ ќе се реши проблемот на повеќе од 300 жители.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

КБ Прво Пензиско Друштво во склоп на кампањата “Замени и засади” посади 2500 садници

КБ Прво Пензиско Друштво во склоп на кампањата “Замени и засади” посади 2500 садници

Dm Дрогерие Маркт осигура донација вредна 300.000 денари за националната мрежа против семејно и насилство врз жените „глас против насилство“!

Dm Дрогерие Маркт осигура донација вредна 300.000 денари за националната мрежа против семејно и насилство врз жените „глас против насилство“!

Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест медали на Балканскиот шампионат

Каратистите на „Макпетрол“ освоија шест медали на Балканскиот шампионат

Cyber Monday во Fashion Group: Уште поголеми попусти за супер старт на неделата!

Cyber Monday во Fashion Group: Уште поголеми попусти за супер старт на неделата!

Игор се надевал на тротинет, но освои скутер

Игор се надевал на тротинет, но освои скутер

„СНЕШКО: Дневникот на едно кутре“ од Снешка Путинска Трајковска е топла приказна за грижата кон миленичињата

„СНЕШКО: Дневникот на едно кутре“ од Снешка Путинска Трајковска е топла приказна за грижата кон миленичињата

Преку пола милион прегледи за македонските претставници на детскиот евросонг

Преку пола милион прегледи за македонските претставници на детскиот евросонг

Wine Berry – нов вински бар и продавница со уникатен концепт

Wine Berry – нов вински бар и продавница со уникатен концепт

Гифт-картичка од Комерцијална Банка и Ист Гејт Мол - идеалниот подарок за љубителите на шопингот

Гифт-картичка од Комерцијална Банка и Ист Гејт Мол - идеалниот подарок за љубителите на шопингот