19 Јуни, 2019
0.0443

Независни апликации пристапиле до фотографии на скоро седум милиони корисници

Објавено во: Свет 14 Декември, 2018

Независни апликации имале пристап до фотографии на скоро 6,8 милиони корисници. 

Компанијата Фејсбук информираше дека нејзините експерти откриле грешка што може да влијае на 6,8 милиони корисници.

При грешката што била направена на независни апликации им е овозможен пристапат до разни фотографии на голем број корисници.

Грешката  може да влијае на работата на скоро 1.500 апликации поставени од 876 програмери, објави „Ројтерс“.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) На Меркел и се слоши на средбата со Зеленски

(ВИДЕО) На Меркел и се слоши на средбата со Зеленски

Големата европска сила пресече: Нема шанси за нов договор за Брегзит

Големата европска сила пресече: Нема шанси за нов договор за Брегзит

Мишел Платини спроведен во притвор

Мишел Платини спроведен во притвор

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја растресе Кина: Има загинати и повредени лица

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја растресе Кина: Има загинати и повредени лица

ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОДГОВОРИЈА: Ова се земјите каде е најдобро да се преселите

ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОДГОВОРИЈА: Ова се земјите каде е најдобро да се преселите

Штрахе нема да биде европарламентарец откако ја урна австриската влада

Штрахе нема да биде европарламентарец откако ја урна австриската влада

КИНЕЗИТЕ ВИСТИНСКИ ШАМПИОНИ: И за кафе си ги плаќаат сметките преку телефон

КИНЕЗИТЕ ВИСТИНСКИ ШАМПИОНИ: И за кафе си ги плаќаат сметките преку телефон

Две туристки во две земји загинаа при силно невреме

Две туристки во две земји загинаа при силно невреме

(ВИДЕО) Скоро 50 милиони луѓе во две земји се без струја

(ВИДЕО) Скоро 50 милиони луѓе во две земји се без струја