21 Февруари, 2020
0.0186

ОФИЦИЈАЛНО деветмина загинати во несреќата со Коби Брајант

Објавено во: Свет 26 Јануари, 2020

Легендарниот НБА играч Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Имаше 41 година.

„Девет лица загинаа во несреќата. Меѓу загинатите е и неговата 13-годишна ќерка, Џана Марија Оноре Брајант. Оделе на кошаркарски натпревар. Кои се останатите загинати не е познато. Првите информации беа за петмина мртви, но на прес конференцијата која пред малку ја одржа Шерифот на округот Лос Анџелес откри дека загинале девет лица.


Извесно е дека загинал и пилотот, а во некои од американските медиуми проструи и името на Џон Алтобели, бејзбол тренер на колеџот Оринџ Коуст, и неговата ќерка, која била другарка на Џана Марија.

Официјалните претставници од полицијата не сакаа да изнесуваат повеќе информации додека не биде завршена целосната идентификација на жртвите.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Украинци евакуирани од Вухан дома пречекани со камења

(ВИДЕО) Украинци евакуирани од Вухан дома пречекани со камења

(ВИДЕО) ЖЕНА ГО НАПАДНА ПУТИН: Го праша како може да се живее со 157 евра?

(ВИДЕО) ЖЕНА ГО НАПАДНА ПУТИН: Го праша како може да се живее со 157 евра?

ДЕТАЛИ ОД ЛОНДОН: Верниците му се спротивставиле на напаѓачот

ДЕТАЛИ ОД ЛОНДОН: Верниците му се спротивставиле на напаѓачот

Напад во џамија во Лондон - избоден човекот кој ја водел молитвата

Напад во џамија во Лондон - избоден човекот кој ја водел молитвата

НАСТРАДАА БАЛКАНЦИ: Убиени се во нападите во Германија

НАСТРАДАА БАЛКАНЦИ: Убиени се во нападите во Германија

ЕКСТРЕМИЗМОТ Е УШТЕ ЖИВ - што напишал убиецот во прошталното писмо

ЕКСТРЕМИЗМОТ Е УШТЕ ЖИВ - што напишал убиецот во прошталното писмо

(ВИДЕО+ФОТО) КРВОПРОЛЕВАЊЕ ВО ГЕРМАНИЈА - СЕ пукало на девет локации, деветмина загинати

(ВИДЕО+ФОТО) КРВОПРОЛЕВАЊЕ ВО ГЕРМАНИЈА - СЕ пукало на девет локации, деветмина загинати

(ВИДЕО) МОСКВА СЕ ПРОТИВИ: Една земја се закани дека ќе интервенира во Сирија

(ВИДЕО) МОСКВА СЕ ПРОТИВИ: Една земја се закани дека ќе интервенира во Сирија

ЖРТВИ НА КОРОНАВИРУС: Починаа двајца луѓе во Иран

ЖРТВИ НА КОРОНАВИРУС: Починаа двајца луѓе во Иран