24 Септември, 2020
0.0410

ОФИЦИЈАЛНО деветмина загинати во несреќата со Коби Брајант

Објавено во: Свет 26 Јануари, 2020

Легендарниот НБА играч Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Имаше 41 година.

„Девет лица загинаа во несреќата. Меѓу загинатите е и неговата 13-годишна ќерка, Џана Марија Оноре Брајант. Оделе на кошаркарски натпревар. Кои се останатите загинати не е познато. Првите информации беа за петмина мртви, но на прес конференцијата која пред малку ја одржа Шерифот на округот Лос Анџелес откри дека загинале девет лица.


Извесно е дека загинал и пилотот, а во некои од американските медиуми проструи и името на Џон Алтобели, бејзбол тренер на колеџот Оринџ Коуст, и неговата ќерка, која била другарка на Џана Марија.

Официјалните претставници од полицијата не сакаа да изнесуваат повеќе информации додека не биде завршена целосната идентификација на жртвите.


Можеби ќе ве интересира

Инфектологот Фаучи кажа кога светот ќе се врати во нормала

Инфектологот Фаучи кажа кога светот ќе се врати во нормала

„Џонсон и Џонсон“ стартуваат големо испитување за нивната вакцина „со еден истрел“

„Џонсон и Џонсон“ стартуваат големо испитување за нивната вакцина „со еден истрел“

Во Европа се враќаат рестрикциите, Македонија размислува за истото

Во Европа се враќаат рестрикциите, Македонија размислува за истото

Дали Кина ќе одговара за ширењето на Ковид -19?

Дали Кина ќе одговара за ширењето на Ковид -19?

НЕМАШЕ КАРАНТИН: Швеѓаните го победија коронавирусот?

НЕМАШЕ КАРАНТИН: Швеѓаните го победија коронавирусот?

НЕМА ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР: Германски виролог вели дека коронавирусот е најмалку четири пати поопасен од грип

НЕМА ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР: Германски виролог вели дека коронавирусот е најмалку четири пати поопасен од грип

Во која држава веќе има и трет бран на коронавирус?

Во која држава веќе има и трет бран на коронавирус?

Младенци од каде било ќе добијат 3.000 евра ако се венчаат на Сицилија

Младенци од каде било ќе добијат 3.000 евра ако се венчаат на Сицилија

Анкета: Американците и Украинците најголеми непријатели за Русите, Србите на маргините како пријатели

Анкета: Американците и Украинците најголеми непријатели за Русите, Србите на маргините како пријатели