25 Мај, 2018
0.5832
    ALK 7872.21    -0.65%     BESK 8017.33    3.6%     GRNT 748.68    4.56%     KPSS 300    -36.31%     MPT 31000.31    0%     OHB 6396.66    -0.83%     REPL 62000    0.81%     RMDEN13 96.7    0.73%     RMDEN14 96.1    0.63%     RMDEN16 95.5    0%     RZIN 125    4.17%     SBT 1951    -0.61%     SLAV 3600    0%     STB 1015.5    -0.27%     STBP 1180.55    5.3%     STIL 130    -0.94%     TEL 278.08    2.99%     TNB 12929.5    -4.14%     TTK 881.96    2.88%     UNI 2360    -0.04%     USJE 23003    -0.63%     ZPKO 2857    0%

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

Објавено во: Стил 16 Јануари, 2018

Животот понекогаш не сака да не разгали сите. Не става на тест на издржливост. Во нејзиниот  случај, таа покажа дека може. Ја совлада битката со депресијата, иако не беше лесно. Вешто се справува како самохрана мајка, иако често наидува на пречките во општеството кое сѐ уште не изградило начин како да го вреднува трудот на овие родители, но и како да им помогне. Љубовта како мотив е нејзиниот двигател. Во односот со децата. Во создавањето на сопственото бизнис царство „WOW Box“. Во пишувањето хауку поезија. Во животот…

Со креативната Маја Величкова разговаравме отворено за сите предизвици. За депресијата и справувањето со неа. За стратегијата самохран родител на ова тло. За желбата да успее…

Целиот текст читајте го на Женски магазин, овде.

Можеби ќе ве интересира

ШОКАНТНИ СУМИ, ЧУДЕН БИЗНИС: По кралската венчавка, гостите ги продаваа подарок-кесичките

ШОКАНТНИ СУМИ, ЧУДЕН БИЗНИС: По кралската венчавка, гостите ги продаваа подарок-кесичките

НАЈСКАПИ ГРАДОВИ ВО ЕВРОПА: Ова се 5 места каде што ќе платите малку повеќе

НАЈСКАПИ ГРАДОВИ ВО ЕВРОПА: Ова се 5 места каде што ќе платите малку повеќе

ВЕСНА БЕЈБИ ГИ ПОДУЧУВА ГЛУМА ДЕЦАТА ОД СОС СЕЛОТО: Сонцето грее еднакво за сите

ВЕСНА БЕЈБИ ГИ ПОДУЧУВА ГЛУМА ДЕЦАТА ОД СОС СЕЛОТО: Сонцето грее еднакво за сите

БЕЗ ВИСОКИ ПРЕМИИ И БЕЗ ТЕЛЕФОНСКО ГЛАСАЊЕ: Кој ќе си замине од Валандово со 1.500 евра?

БЕЗ ВИСОКИ ПРЕМИИ И БЕЗ ТЕЛЕФОНСКО ГЛАСАЊЕ: Кој ќе си замине од Валандово со 1.500 евра?

Интервју пијанистка Дуња Иванова: Најтешко е да ги натерате луѓето да размислуваат надвор од рамката

Интервју пијанистка Дуња Иванова: Најтешко е да ги натерате луѓето да размислуваат надвор од рамката

Бугарски фудбалски клуб сака да се натпреварува во македонското првенство

Бугарски фудбалски клуб сака да се натпреварува во македонското првенство

СЕ БАРААТ ЛУЃЕ ЗА ПАТУВАЊЕ: Се дава џепарлак од 60.000 долари

СЕ БАРААТ ЛУЃЕ ЗА ПАТУВАЊЕ: Се дава џепарлак од 60.000 долари

„ШТО И ДА ДОПРЕ, СТАНУВА ЗЛАТО“: Како принцезата Шарлот ќе и донесе на британската економија 4,3 милијарди долари?!

„ШТО И ДА ДОПРЕ, СТАНУВА ЗЛАТО“: Како принцезата Шарлот ќе и донесе на британската економија 4,3 милијарди долари?!

(ГАЛЕРИЈА) ОД ЕДНА СТРАНА СИРОМАШТИЈА, ОД ДРУГА СТРАНА БОГАТСТВО: Пет многу богати семејства во Европа

(ГАЛЕРИЈА) ОД ЕДНА СТРАНА СИРОМАШТИЈА, ОД ДРУГА СТРАНА БОГАТСТВО: Пет многу богати семејства во Европа