05 Декември, 2021
0.0287

Parfois отвора нова продавница во East Gate Mall: Португалскиот моден бренд го најавува новото отворање во Скопје

Објавено во: Мои пари 26 Октомври, 2021

Модниот бренд Parfois пристигна во Македонија во 2013 – тата година, а денеска е присутен на пазарот на пет различни локации. Познатиот бренд го зајакнува своето присуство во земјата со отворање на нова продавница на површина од 104 м2, во новоотворениот трговски центар East Gate Mall. Отворањето на новата продавница ќе се случи овој петок, 29-ти октомври, а на самиот настан клиентите ќе можат да ги погледнат новите колекции од брендот.

Посветен на тоа секогаш да им го понуди најдоброто шопинг искуство на клиентите, концептот на новата продавница претставува еден поширок и посветол дизајн што ги истакнува производите на брендот, почнувајќи од модните додатоци и накитот, па сè до облеката и чевлите.

Новата колекција

Во новата продавница на брендот ќе имате можност ексклузивно да ги погледнете сите парчиња од новата есен-зима 2021 колекција на брендот. Оваа сезона, оттаму предлагаат забава, колорит и впечатливи парчиња што ќе ги носиме како воздигнување на самите себе. Инспирацијата доаѓа од различни места, почнувајќи од уличната мода, влијанието на спортските парчиња или 2000 – тата.

Боите и дезените играат клучна улога во колекцијата на брендот, почнувајќи од удобни и релаксирани парчиња облека, па сè до впечатлив накит како совршен предлог за студените денови пред нас. Употребата на различни текстури кај чантите, нуди можност да ги комбинирате со секое парче, без разлика дали се работи за спортски модели или класични парчиња со модерен твист.

Селекцијата на модни додатоци како марами, чизми или очила за сонце, сосема совршено го заокружуваат вашиот изглед.

За Parfois

Приказната на Parfois започнува во 1994 – тата година во Порто, а денеска, брендот има повеќе од 1.000 продавници на околу 70 различни пазари вклучувајќи ги Франција, Италија, Португалија, Шпанија, Мексико и Саудиска Арабија.

Посветени на трендовите и барањата на клиентите, колекциите на Parfois претставуваат вистински баланс помеѓу модата и животниот стил, секогаш потенцирајќи ја вредноста на брендот и обновувајќи ги колекциите во секоја продавница еднаш неделно со сосема нови парчиња.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

ЗАСАДЕН Е ВТОРИОТ „ПЕНЗИСКИ ПАРК“ ВО СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ „СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО ОХРИД

ЗАСАДЕН Е ВТОРИОТ „ПЕНЗИСКИ ПАРК“ ВО СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ „СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО ОХРИД

Зоран Спасов Ѕоф ќе ја промовира новата книга „Торонто експрес“ во Literatura.mk Superstore во „Ист гејт мол“

Зоран Спасов Ѕоф ќе ја промовира новата книга „Торонто експрес“ во Literatura.mk Superstore во „Ист гејт мол“

Новата серија гејмерски монитори HUAWEI MateView GT веќе e достапна на македонскиот пазар

Новата серија гејмерски монитори HUAWEI MateView GT веќе e достапна на македонскиот пазар

Еднодневна изложба на илустрации во Гевгелија

Еднодневна изложба на илустрации во Гевгелија

Започна со 4 вработени, а денес е најголем брокер на пазарот на осигурување – СН Осигурителен Брокер овој декември одбележува 7 години постоење

Започна со 4 вработени, а денес е најголем брокер на пазарот на осигурување – СН Осигурителен Брокер овој декември одбележува 7 години постоење

А1 Македонија со најдобрата новогодишна промоција во мобилната телефонија досега

А1 Македонија со најдобрата новогодишна промоција во мобилната телефонија досега

Moџо Килингтон: „Уништување“ е роман за потрагата по себе и пропаѓањето на соништата што сме ги имале

Moџо Килингтон: „Уништување“ е роман за потрагата по себе и пропаѓањето на соништата што сме ги имале

Четврто коло во наградната игра ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ

Четврто коло во наградната игра ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ

Прва фабрика во Македонија за производство на сончогледово масло со традиција од 1923 година

Прва фабрика во Македонија за производство на сончогледово масло со традиција од 1923 година