21 Октомври, 2021
0.0231

Патувајте во Истанбул за да следиме Ф1 трка – незаборавно искуство!

Објавено во: Мои пари 22 Септември, 2021

Формула 1 претставува најголемата сцена за моторспортот и авто-трките, чии почетоци датираат уште од 50-тите години од минатиот век. Сега имаме можност да следиме Ф1 трка со Папилон туристичка агенција.

Да следите Формула 1 во живо е навистина уникатно искуство, бидејќи се наоѓате на неколку метри од формули кои патуваат со брзини над 350 километри на час, со најврвните достигнувања во моторспортот и можнсот да ги гледате врвните возачи како Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Max Verstappen и многу други.

Настанот трае 3 дена, при што во петок традиционално се одржуваат тренинзите, во сабота се одржува еден тренинг и квалификации, како и недела кога се одржува главната трка. Локациите на кои се организирани трките се легендарни на светско ниво, како на пример Монако, Монца, Дубаи и нормално, Инстабул.

Понудата од Папилон Ве носи во главниот град на Турција, а можете да прочитате кратки детали подолу.

Авион/ 4 дена/ 3 ноќевања

8 Октомври (Петок)  СКОПЈЕ - ИСТАНБУЛ

Состанок на групата на аеродром во Скопје во 07:45 часот. Полетување за Истанбул во 11:40 часот. Слетување во 14:00 часот по локално време  на аеродром Сабиха . Oрганизиран трансфер до хотел. Сместување во DELTA HOTEL OLD CITY 4* или сличен. Слободно време за индивидуални активности.

9 Октомври (Сабота)  ИСТАНБУЛ 

Појадок. Организиран трансфер до Istanbul Intercity Park за присуство на квалификацијата и повратен трансфер до хотелот. Попладне слободен ден за индивидуални активности или факултативни посети како Долмабахче палатата, првата палата во османлиската империја, изградена во европски стил. Вечерта можност за факултативно крстарење по Босфор. Ноќевање.

10 Октомври (Недела)  ФОРМУЛА 1 ИСТАНБУЛ 

Појадок. Ден на главниот настан, организиран трансфер до Istanbul Intercity Park за посета на трката во Формула 1 за големата награда на Истанбул.  Уникатно искуство кое мора да се доживее. Трансфер на релација Хотел – Ф1 – Хотел. Ноќевање.

11 Октомври (Понеделник)  ИСТАНБУЛ - СКОПЈЕ

Појадок. Одјавување од хотел. Трансфер до аеродромот во Истанбул. Полетување за Скопје во 10:25 часот (локално време). Пристигнување во 10:55 часот (локално време).

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ПО ЛИЦЕ: ОД 529 ЕУР 

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ - https://papillon.com.mk/ponuda/formula-1-grand-prix-istanbul-2021/

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Контрола на мастите во организмот со природни препарати

Контрола на мастите во организмот со природни препарати

Улица „Македонија“ е поблиску да го заслужи епитетот „Петта авенија“: „Божиновски часовници и накит“ со нов бутик салон кој доликува на светските метрополи

Улица „Македонија“ е поблиску да го заслужи епитетот „Петта авенија“: „Божиновски часовници и накит“ со нов бутик салон кој доликува на светските метрополи

Летонија ја лансираше првата 5G прекугранична тест локација во Европа

Летонија ја лансираше првата 5G прекугранична тест локација во Европа

Дали вашите податоци се безбедни на вашиот паметен уред?

Дали вашите податоци се безбедни на вашиот паметен уред?

Издадена 30.000-тата IuteCredit Mastercard картичка

Издадена 30.000-тата IuteCredit Mastercard картичка

Започна наградната игра на ЛУКОИЛ Македонија во која главната награда е атрактивно АТВ-возило

Започна наградната игра на ЛУКОИЛ Македонија во која главната награда е атрактивно АТВ-возило

Дарко од Охрид, од верен играч на 2win.Mk , до сопственик на нов скутер

Дарко од Охрид, од верен играч на 2win.Mk , до сопственик на нов скутер

Плаќање на сметки за режиски трошоци во Пошта по најконкурентни цени

Плаќање на сметки за режиски трошоци во Пошта по најконкурентни цени

VISA Business од Силк Роуд Банка: Eдинствена бизнис картичка со поврат на средства во државата

VISA Business од Силк Роуд Банка: Eдинствена бизнис картичка со поврат на средства во државата