22 Април, 2018
0.0798

ПЕТ МИНУТИ СЛАВА: Со месеци се докажуваа, преку ноќ ги заборавија

Објавено во: Стил 09 Февруари, 2018

Продуцентите на музичките шоуа ги користат младите за да заработат, а потоа ги прекршуваат договорите. Тоа е една од причините поради која повеќето од нив експресно исчезнуваат од сцената

Ударните термини на нашите телевизии со години се резервирани за регионални шоуа за таленти. Во секое од нив има македонски кандидати кои често се пласираат меѓу најдобрите, а некои од нив дури и победуваат. Даниел Кајмакоски кој триумфираше во „Х-фактор“ донекаде успеа паметно да ги искористи минутите на популарност, но повеќето пејачи кои со месеци се докажуваа на српски, но и домашни музички натпревари се профилираа во ѕвезди со краток рок и преку ноќ го изгубија медиумското внимание.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Мистер Бин во ралноста е луд за автомобили: ова чудовиште неодамна го продаваше

Мистер Бин во ралноста е луд за автомобили: ова чудовиште неодамна го продаваше

Ивана отишла во Германија со 200 евра и 2 куфери: Денес многу и завидуваат а како успеала да се снајде?!

Ивана отишла во Германија со 200 евра и 2 куфери: Денес многу и завидуваат а како успеала да се снајде?!

Кои состојки се најдобри и најлесни за јадење пред спиење?

Кои состојки се најдобри и најлесни за јадење пред спиење?

Видео: Топ 10 серии наменети за интелигентна публика

Видео: Топ 10 серии наменети за интелигентна публика

Најдобриот саем за љубители на стилизирани мотори - Естетика која исчезнува

Најдобриот саем за љубители на стилизирани мотори - Естетика која исчезнува

Видео: Подводен апартман е новиот хит на Малдивите

Видео: Подводен апартман е новиот хит на Малдивите

Гастрономски експеримент ги спои крофните и бургерите

Гастрономски експеримент ги спои крофните и бургерите

„Исцелител“ најдобар дебитантски филм во Југоисточна Европа

„Исцелител“ најдобар дебитантски филм во Југоисточна Европа

Симптоми кои може да ги препознаете за вишок на шеќер во крвта

Симптоми кои може да ги препознаете за вишок на шеќер во крвта