12 Декември, 2019
0.0160

Поради Германците во овој српски град скокнаа цените на становите

Објавено во: Финансии, Балкан 13 Јули, 2019

Германската фирма  "ZF" ја оживеат деловната клима во српскиот град Панчево. 

Голем е интересот за вработување во овој град и во оваа компанија, поради што скокнаа кириите, но и цената на квадрат станбена површина, пишува Б92

Доаѓаат луѓе од цела Србија за да се вработат. 

Од агенцијата за недвижности Олимп за Новости велат дека нема нешто многу недвижности за продавање, а цените на кириите се од 150 до 200 евра, зависи каде се наоѓа станот и даки е опремен. 

Цената на квадрат е од 500 до 1.000 евра. 

фото Новости.рс

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Со два факултети му е супер во Швајцарија, но ќе се врати во својата земја

(ФОТО) Со два факултети му е супер во Швајцарија, но ќе се врати во својата земја

Комерцијална банка потврди дека пропаднале разговорите со Еуростандард

Комерцијална банка потврди дека пропаднале разговорите со Еуростандард

Екс директорот на УЈП, Горан Трајковски, доаѓа на кормилото на Еуростандард банка

Екс директорот на УЈП, Горан Трајковски, доаѓа на кормилото на Еуростандард банка

За прв пат во историјата: Домашни банки ја „спасуваат“ Македонија со 135 милиони евра

За прв пат во историјата: Домашни банки ја „спасуваат“ Македонија со 135 милиони евра

Ампева за регресот: Газдите возат џипови, но пријавуваат загуби за да исплатат минимален К15

Ампева за регресот: Газдите возат џипови, но пријавуваат загуби за да исплатат минимален К15

КАКО ЌЕ СЕ ПОКАЖАТ ДОМАШНИТЕ ГАЗДИ - ќе дадат минимален или максимален К 15

КАКО ЌЕ СЕ ПОКАЖАТ ДОМАШНИТЕ ГАЗДИ - ќе дадат минимален или максимален К 15

ММФ останува без клиенти?

ММФ останува без клиенти?

Аргир: Наградата за најдобра банка ја посветувам на Љубе Раевски

Аргир: Наградата за најдобра банка ја посветувам на Љубе Раевски

Ќе се намалат 12 од 30 царински стапки што ги бараа странските инвеститори

Ќе се намалат 12 од 30 царински стапки што ги бараа странските инвеститори