21 Септември, 2019
0.0178

Повеќе од 380 компании на 5. FMCG Summit Скопје 2019

Објавено во: Мои пари 17 Мај, 2019

Повеќе од 380 учесници од најголемите компани од секторот за трговија со стока за широка потрошувачка во земјава го посетија 5. FMCG SUMMIT што се одржа вчера во хотелот „Александар Палас“.

Магазинот InStore е организатор на овој најголем настан во трговскиот сектор во Македонија.

Пред присутните на самитот, своите драгоцени искуства и знаења ги споделија 11 говорници од земјава и од Словенија, Хрватска, Србија и од Велика Британија. Главна ѕвезда беше британскиот футуролог за малопродажба Метју Браун. Тој преку интересна презентација насловена „Патување во иднината на малопродажбата“ ги инспирираше и импресионираше гостите.

FMCG самитот е ексклузивно случување во секторот и централно место кое ги  поврзува трговците, произведувачите и дистрибутерите.

Големо е задоволството што на овој мини јубилеен петти FMCG самит имавме учеснции во толку голем бро и говорници од повеќе земји. Тоа всушност го истакнува и значењето на овој настан не само за трговскиот сектор, туку и за земјата. Горди сме што уште еднаш срушивме рекорди и ги исполнивме очекувањата на учесниците, изјави Верица Мартиновска, директорка на магазинот InStore во Македонија.

InStore е уникатен регионален проект, месечен магазин за FMCG секторот. Магазинот излегува во Македонија, Србија, БИХ, Хрватска и во Словенија. Во секоја од земјите, еднаш годишно InStore организира FMCG самит.

Можеби ќе ве интересира

ТАВ за 10 години го зголеми бројот на патници за четири пати

ТАВ за 10 години го зголеми бројот на патници за четири пати

Уличниот дефект на Бул. Кочо Рацин бб е саниран

Уличниот дефект на Бул. Кочо Рацин бб е саниран

“Погледни лево десно, стигни до училиште лесно”, сообраќајна едукација за ученици поддржана од ИутеКредит

“Погледни лево десно, стигни до училиште лесно”, сообраќајна едукација за ученици поддржана од ИутеКредит

Прекинато водоснабдувањето на повеќе улици

Прекинато водоснабдувањето на повеќе улици

ИМПОРТЕРИТЕ НА НОВИ ВОЗИЛА ГО ПОЗДРАВУВААТ НОВИОТ ЗАКОН ЗА ДАНОК НА МОТОРНИ ВОЗИЛА

ИМПОРТЕРИТЕ НА НОВИ ВОЗИЛА ГО ПОЗДРАВУВААТ НОВИОТ ЗАКОН ЗА ДАНОК НА МОТОРНИ ВОЗИЛА

Санирани повеќе дефекти во Скопје

Санирани повеќе дефекти во Скопје

Дефектот во Визбегово е саниран

Дефектот во Визбегово е саниран

Детски цртачки работилници и изненадувања од Бимилк во рамките на ИФФК „Браќа Манаки“

Детски цртачки работилници и изненадувања од Бимилк во рамките на ИФФК „Браќа Манаки“

ХалкБанк открива факти за филмскиот фестивал „Браќа Манаки“ – во фокусот наградите и наградените

ХалкБанк открива факти за филмскиот фестивал „Браќа Манаки“ – во фокусот наградите и наградените