28 Мај, 2020
0.0291

Претставувајќи се како колекционер украл Ферари

Објавено во: Свет 16 Мај, 2019

Се претставил дека е колекционер на автомобили, побарал да направи пробно возење со Ферари вредно 2 милиони евра и не се вратил во салонот.

Полицијата од Дизелдорф трага по лажниот колекционер, кој седнал на пробно возење во Ферари 288 ГТО од 1985 година и исчезнал.  Човекот до автосалонот дошол со такси, а тргнал на пробното возење со вработен од салонот. Но, во еден момент кога вработениот излегол од автомобилот за да му го отстапи возачкото место на потенцијалниот купувач, тој нагазил на гас и се изгубил.

Автомобилот потоа е најден во една гаража во гратчето Гревенброих во близина на Дизелдорф.

Можеби ќе ве интересира

СЕ БЛИЖИ 2 ЈУНИ: Франција ќе излезе од изолација

СЕ БЛИЖИ 2 ЈУНИ: Франција ќе излезе од изолација

ИМА 111 ГОДИНИ: Чилеанка го победи коронавирусот

ИМА 111 ГОДИНИ: Чилеанка го победи коронавирусот

ВИРУСОТ СЕ ВРАТИ: Јужна Кореја сега има 11.344 заразени

ВИРУСОТ СЕ ВРАТИ: Јужна Кореја сега има 11.344 заразени

РАБОТНИЦИТЕ ПАЛЕА ГУМИ: Ги разгневи затворањето на фабриката на Нисан во Барселона

РАБОТНИЦИТЕ ПАЛЕА ГУМИ: Ги разгневи затворањето на фабриката на Нисан во Барселона

ТУРИЗМОТ ОДИ ВО ДРУГА НАСОКА: Oгромен пад, но и почеста посета на планини

ТУРИЗМОТ ОДИ ВО ДРУГА НАСОКА: Oгромен пад, но и почеста посета на планини

КИПАР: Владата ќе ги покрие трошоците за заболените од коронавирус

КИПАР: Владата ќе ги покрие трошоците за заболените од коронавирус

УНИКАТНО: Oваа земја ќе покрива дел од трошоците за патување на странските туристи

УНИКАТНО: Oваа земја ќе покрива дел од трошоците за патување на странските туристи

СЕ ПЛАШАТ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Русите патуваат со приватни авиони, но не се единствени

СЕ ПЛАШАТ ОД КОРОНАВИРУСОТ: Русите патуваат со приватни авиони, но не се единствени

КАКО ЌЕ ЗАЗДРАВУВА ЕВРОПСКАТА ЕКОНОМИЈА: Фон дер Лајен ќе објави денеска

КАКО ЌЕ ЗАЗДРАВУВА ЕВРОПСКАТА ЕКОНОМИЈА: Фон дер Лајен ќе објави денеска