23 Септември, 2020
0.0175

Samsung подготвува нешто специјално за фановите

Објавено во: Мои пари 15 Септември, 2020

Samsung Mobile по големиот настан Galaxy Unpacked кој неодамна го одржа најавува дека нема да запре тука. Овој пат го очекуваме новиот настан наречен Galaxy Unpacked for Every Fan.

Иако во официјалната покана за сите фанови нема многу детали, според играта на зборовите се претпоставува дека на 23 септември ќе бидат претставени новите Fan Edition модели на Samsung Galaxy S20 серијата.

Samsung воспостави пракса на отприлика шест месеци по лансирањето на премиум моделите да пушти во продажба Fan Edition верзии кои имаат пониски цени, а притоа смартфоните работат со идентичен процесор и моќни перформанси.

Досега излегоа голем број на информации за Samsung Galaxy S20 Fan Edition според кои смартфонот ќе има моќен хардвер, 6.5 инчен AMOLED дисплеј со резолуција од 2400 х 1080 пиксели, ќе има главна камера со четири сензори, а со 4G конекција ќе се стигне и до многу пониска цена во однос на неговиот премиум "брат".

Настанот на 23 септември се одржува онлајн и може да го проследите на samsung.com од 16 часот. 

Можеби ќе ве интересира

ОДРЖАНА ТРКАЛЕЗНА МАСА НА ТЕМА „МАВРОВО - ДЕСТИНАЦИЈА ЗА СПОРТСКО КАЧУВАЊЕ ВО ПОДЕМ“

ОДРЖАНА ТРКАЛЕЗНА МАСА НА ТЕМА „МАВРОВО - ДЕСТИНАЦИЈА ЗА СПОРТСКО КАЧУВАЊЕ ВО ПОДЕМ“

Светска премиера за новата Opel Mokka

Светска премиера за новата Opel Mokka

Охридска банка врши замена на сите платежни картички со ново лого

Охридска банка врши замена на сите платежни картички со ново лого

Нова програма за лојалност за физички лица од ЛУКОИЛ Македонија

Нова програма за лојалност за физички лица од ЛУКОИЛ Македонија

7 МИТОВИ ЗА ПОДНОТО ГРЕЕЊЕ

7 МИТОВИ ЗА ПОДНОТО ГРЕЕЊЕ

Црвен Крст – Кисела Вода ја сними песната „Подавај рака“

Црвен Крст – Кисела Вода ја сними песната „Подавај рака“

Македонија ќе биде домаќин на Меѓународниот балкански вински натпревар

Македонија ќе биде домаќин на Меѓународниот балкански вински натпревар

Не пропуштајте: Утре е светската премиера на новата Opel Mokka

Не пропуштајте: Утре е светската премиера на новата Opel Mokka

Централната Управа на ПроКредит Банка сертифицирана со меѓународниот сертификат EDGE

Централната Управа на ПроКредит Банка сертифицирана со меѓународниот сертификат EDGE