17 Ноември, 2018
0.3185
    ALK 8249.89    0.17%     GRNT 825.39    -2.89%     KMB 5288.28    -1.52%     MPT 49428.57    1.91%     MTUR 5000    0%     OHB 6750    -1.07%     OKTA 4850    -3%     RMDEN17 96.5    0%     RZLE 16    -20%     STB 1286.19    -0.24%     STBP 1254    -2.15%     STIL 131    -2.67%     TETE 2498    -0.08%     TTK 1253.13    -2.17%

Санирани дефекти на повеќе улици

Објавено во: Мои пари 11 Јули, 2018

Дефектот на ул.Сречко Пужалка 39е завршен, информираат од ЈП Водовод и канализација.

Водоснабдувањето е нормализирано во11:00часот.

Од ЈП Водовод велат дека дефектот на ул.Палмиро Тплјати 38е завршен, а водоснабдувањето е нормализирано во11:40часот.

Дефектот на ул.индустриска 1-4е завршен, водоснабдувањето е нормализирано во12:00часот.

Можеби ќе ве интересира

Дефектот на Кавалска саниран

Дефектот на Кавалска саниран

ЕДС нема земено ниту денар од УЈП, ВМРО ДПМНЕ покажува несериозност со прес конференција за веќе демантирана вест

ЕДС нема земено ниту денар од УЈП, ВМРО ДПМНЕ покажува несериозност со прес конференција за веќе демантирана вест

Вината од рекордната берба за „Тиквеш“ имаат одличен потенцијал за нови големи успеси

Вината од рекордната берба за „Тиквеш“ имаат одличен потенцијал за нови големи успеси

Санирани два дефекти

Санирани два дефекти

Пинтија денеска без вода

Пинтија денеска без вода

Прекинато водоснабдување во Маџари

Прекинато водоснабдување во Маџари

Одвојте време за себе и за сопствената нега – Дерма Фест 2.0 - Кажи ми што е нега на Капитол мол почнува денес!

Одвојте време за себе и за сопствената нега – Дерма Фест 2.0 - Кажи ми што е нега на Капитол мол почнува денес!

Верните потрошувачи на Бимилк го запознаа производствениот пат на млекото

Верните потрошувачи на Бимилк го запознаа производствениот пат на млекото

Компанијата Самсунг добитник на 30 “ЦЕС 2019“ награди за иновации за неверојатен дизајн и инженерство

Компанијата Самсунг добитник на 30 “ЦЕС 2019“ награди за иновации за неверојатен дизајн и инженерство