13 Декември, 2019
0.0168

Сезонски работи од кои можете да заработите

Објавено во: Финансии 18 Јули, 2019

Сезонските работи можат да донесат и до 50.000 динари заработка со пет дена работа во неделата , пишува српски Курир

За одредени работи може да се заработи од 1.500 до 3.000 динари. Поскапо платена е физичката работа и таа чини 180 динари по час. 

Иако прво се мисли на способна работна сила, на млади луѓе, сепак за хонорарна работа работници нема во Србија и помош се бара и од пензионери. 

Се бараат луѓе за работа во земјоделството, за промоции, за работа во кол центри, за во магацин и слично. И во кафулињата се бараат келнери, но таму претежно работат млади луѓе на возраст од 16 до 24 години кои сакаат да заработат џепарлак во текот на летото. 

Можеби ќе ве интересира

Царовска и Ангеловска возвратија на пораките од Светска банка - нема потреба од загриженост

Царовска и Ангеловска возвратија на пораките од Светска банка - нема потреба од загриженост

(ФОТО) Со два факултети му е супер во Швајцарија, но ќе се врати во својата земја

(ФОТО) Со два факултети му е супер во Швајцарија, но ќе се врати во својата земја

Комерцијална банка потврди дека пропаднале разговорите со Еуростандард

Комерцијална банка потврди дека пропаднале разговорите со Еуростандард

Екс директорот на УЈП, Горан Трајковски, доаѓа на кормилото на Еуростандард банка

Екс директорот на УЈП, Горан Трајковски, доаѓа на кормилото на Еуростандард банка

За прв пат во историјата: Домашни банки ја „спасуваат“ Македонија со 135 милиони евра

За прв пат во историјата: Домашни банки ја „спасуваат“ Македонија со 135 милиони евра

Ампева за регресот: Газдите возат џипови, но пријавуваат загуби за да исплатат минимален К15

Ампева за регресот: Газдите возат џипови, но пријавуваат загуби за да исплатат минимален К15

КАКО ЌЕ СЕ ПОКАЖАТ ДОМАШНИТЕ ГАЗДИ - ќе дадат минимален или максимален К 15

КАКО ЌЕ СЕ ПОКАЖАТ ДОМАШНИТЕ ГАЗДИ - ќе дадат минимален или максимален К 15

ММФ останува без клиенти?

ММФ останува без клиенти?

Аргир: Наградата за најдобра банка ја посветувам на Љубе Раевски

Аргир: Наградата за најдобра банка ја посветувам на Љубе Раевски