16 Февруари, 2019
0.6121
    ALK 8270.19    0.24%     BESK 9001    -0.13%     GRNT 815.38    0.18%     KMB 5381.26    0.03%     MKSD 196.29    1.98%     MPT 51400.09    0.2%     MTUR 5100    0.01%     OHB 6651    0.02%     RMDEN15 97    0%     RMDEN17 98.2    0%     RZEK 30    0%     RZIT 20    0%     RZLV 102    -2.86%     RZTK 503    4.57%     SBT 2281.83    -0.01%     STB 1230    -0.81%     STIL 122    0%     TEL 310    0.28%     TETE 2290    4.09%     TKVS 5254.57    -0.86%     TNB 15300.44    0.46%     TTK 1380.02    -2.13%     UNI 2220    0.43%     ZILU 246    0.04%

Смартфон уби тинејџерка во Франција

Објавено во: Свет 20 Ноември, 2018

17-годишно девојче го изгуби животот со електричен удар во францускиот град Кале, откако нејзиниот мобилен телефон поврзан со полначот случајно паднал во кадата во која што се капела.

Нејзината мајка ја пронашла во несвесна состојба во тоалет и побарала прва помош, но било предоцна за девојчето.

Лекарите веруваат дека таа веднаш доживеала срцев удар од струјниот удар низ нејзиното тело.

Според она што е познато, 17-годишниот се обидела да провери нешто на својот мобилен телефон додека била во кадата. Мобилниот, сепак, бил поврзан со стар полнач со неизолиран кабел, што е крајно опасно при секој контакт со вода.

За точните причини за смртта се врши аутопсија. 


Можеби ќе ве интересира

Трамп им ги помати сметките на Заев и Ципрас

Трамп им ги помати сметките на Заев и Ципрас

(ВИДЕО) Путин при тренинг со олимписки џудо шампион се повреди

(ВИДЕО) Путин при тренинг со олимписки џудо шампион се повреди

Напад во метро во Париз

Напад во метро во Париз

ПРИМЕРИ ОД СВЕТОТ: На едните им плаќаат, а другите на -17 возат велосипеди до училиште

ПРИМЕРИ ОД СВЕТОТ: На едните им плаќаат, а другите на -17 возат велосипеди до училиште

Антизападниот претседател Дутерте го менува името на Филипините

Антизападниот претседател Дутерте го менува името на Филипините

САД одлучи да не интервенира воено во Венецуела

САД одлучи да не интервенира воено во Венецуела

(ФОТО) Црн пантер: Ретко животно фатено на камера во Кенија

(ФОТО) Црн пантер: Ретко животно фатено на камера во Кенија

Земја од ЕУ продава „Мигови“ за 300.000 долари

Земја од ЕУ продава „Мигови“ за 300.000 долари

(ВИДЕО) Дали Гваидо во Србија учел како се организираат протести?

(ВИДЕО) Дали Гваидо во Србија учел како се организираат протести?