24 Мај, 2019
0.0378

Смартфон уби тинејџерка во Франција

Објавено во: Свет 20 Ноември, 2018

17-годишно девојче го изгуби животот со електричен удар во францускиот град Кале, откако нејзиниот мобилен телефон поврзан со полначот случајно паднал во кадата во која што се капела.

Нејзината мајка ја пронашла во несвесна состојба во тоалет и побарала прва помош, но било предоцна за девојчето.

Лекарите веруваат дека таа веднаш доживеала срцев удар од струјниот удар низ нејзиното тело.

Според она што е познато, 17-годишниот се обидела да провери нешто на својот мобилен телефон додека била во кадата. Мобилниот, сепак, бил поврзан со стар полнач со неизолиран кабел, што е крајно опасно при секој контакт со вода.

За точните причини за смртта се врши аутопсија. 


Можеби ќе ве интересира

Тереза Меј ја соопшти оставката

Тереза Меј ја соопшти оставката

Дрон со експлозив од Јемен испратен во Саудиска Арабија

Дрон со експлозив од Јемен испратен во Саудиска Арабија

Рохани не попушта дури и ако го бомбардираат Иран

Рохани не попушта дури и ако го бомбардираат Иран

Израел се евакуира, им претстои голема закана

Израел се евакуира, им претстои голема закана

Јункер: Овие популисти и глупави националисти ги сакаат само своите држави

Јункер: Овие популисти и глупави националисти ги сакаат само своите држави

Торнадо однесе три животи и „зароби“ луѓе во домовите

Торнадо однесе три животи и „зароби“ луѓе во домовите

Koj бара милиони отштета од Боинг?

Koj бара милиони отштета од Боинг?

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ: Има мртви и повредени

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ: Има мртви и повредени

Она што за Путин е многу вредно е во Загреб, и ќе дојде да го побара

Она што за Путин е многу вредно е во Загреб, и ќе дојде да го побара