09 Август, 2022
0.0211

Со IuteCredit Мастеркард до незаборавна летна авантура

Објавено во: Мои пари 24 Јуни, 2022

Добивај вести на Viber

Ова лето Mastercard и ИутеКредит Македонија ви нудат можност да бидете дел од нови бесценети авантури и да посетите уникатни дестинации. Наградната игра на ИутеКредит Македонија и Mastercard ќе трае од 22.06 до 31.08.2022 година. Во неа учествуваат сите постоечки и нови корисници на IuteCredit Mastercard кои ќе направат 5 или повеќе трансакции над 1500 денари. Најсреќните ќе имаат можност да освојат патување и сместување за четворица во адреналинскиот парк Гардаленд во Италија, глампиг во “bubble tents” за двајца во Грција или пак забавно џип сафари за двајца на Галичица.

Сé што треба да направите за да бидете чекор поблиску до освојување на едно од овие атрактивни патувања е да ја користите вашата картичка во продажни места, за онлајн плаќање или на банкомати во земјата во периодот додека трае наградната игра.

Добитниците на наградите ќе бидат објавени на 05.09.2022 година.

ИутеКредит Mastercard може да се користи за секаков вид на плаќање во земјата и странство, подигнување на готовина од банкомат, купување онлајн, итн. На овој начин клиентите на ИутеКредит Македонија ги имаат своите средства 24/7 каде и да се, а можат да прават и дополнување на картичката со нов кеш кредит во согласност со нивните потреби.

Сите нови и постоечки клиенти можат да аплицираат за Mastercard картичка од ИутеКредит со секоја нова направена апликација за кеш кредит која може да биде преку MyIute,  онлајн на www.iutecredit.mk, во експозитурите на ИутеКредит во поголемите градови во Македонија или телефонски на 13 333.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

За да направите филмски хит од секојдневието - истражете го новиот vivo X80Pro и искористете го периодот за претпорачка

За да направите филмски хит од секојдневието - истражете го новиот vivo X80Pro и искористете го периодот за претпорачка

Премиер лига ексклузивно на Арена спорт каналите, Кристал Палас и Арсенал за почеток на новата сезона

Премиер лига ексклузивно на Арена спорт каналите, Кристал Палас и Арсенал за почеток на новата сезона

Поврзувањето и соработката го отвораат патот кон подобро разбирање на себеси со иновациите на Samsung Wellness

Поврзувањето и соработката го отвораат патот кон подобро разбирање на себеси со иновациите на Samsung Wellness

Петта година по ред се дружиме на официјалниот избор „Мажи на годината“

Петта година по ред се дружиме на официјалниот избор „Мажи на годината“

Првиот говорник на TEDx од Балканот промовиран пред глобална публика од 35 милиони луѓе е од Македонија

Првиот говорник на TEDx од Балканот промовиран пред глобална публика од 35 милиони луѓе е од Македонија

Лојалната програма на Credissimo заштедува пари

Лојалната програма на Credissimo заштедува пари

Намалување на штети: Значењето на овој проект и кои се неговите придобивки?

Намалување на штети: Значењето на овој проект и кои се неговите придобивки?

Детското штедење Халки доби свое лого

Детското штедење Халки доби свое лого

ЕуроникелИндустри единствен во земјава и во регионов со ИСО сертификат за измерена емисија на стакленички гасови

ЕуроникелИндустри единствен во земјава и во регионов со ИСО сертификат за измерена емисија на стакленички гасови