27 Октомври, 2021
0.0191

ТРАГЕДИЈА ВО БЕЛГРАД: Тинејџер почина на натпревар, соиграчите во шок

Објавено во: Балкан 19 Септември, 2021

Смртта на тинејџерот кој имаше 16, млад фудбалер на клубот „011“ ги потресе неговите пријатели и соиграчи од клубот, кои се уште не можат да поверуваат што се случило.

Вознемирените деца се уште се во близина на теренот каде се играше натпреварот кога момчето починало, и каде полицијата се уште спроведува истрага.

Инаку полицијата ја блокираше Ада Циганлија, на чиј фудбалски терен загина тинејџерот. Како што дознаваат српските медиуми, докторите од брза помош безуспешно се обидела да го реанимираат несреќното момче, но наскоро, за жал, била констатирана смрт.

Како што јавува репортерот на Нова.рс од местото на настанот, речиси целата Ада Циганлија била блокирана поради оваа трагедија, а екипите на Брза помош и полицијата се уште се на терен, спроведуваат истрага.

Момчето (16) беше фудбалер на екипата „011“, а се онесвести за време на натпреварот помеѓу ФК „Бараево“ и ФК „011 Белград“.


Можеби ќе ве интересира

Антиваксерите го нарекоа усташ и Менгеле - Кон вели дека нема да им прости поради неговото потекло

Антиваксерите го нарекоа усташ и Менгеле - Кон вели дека нема да им прости поради неговото потекло

КОРОНАТА Е НЕУМОЛИВА ВО СРБИЈА: Речиси 2.000 новозаболени повеќе од вчерашниот ден

КОРОНАТА Е НЕУМОЛИВА ВО СРБИЈА: Речиси 2.000 новозаболени повеќе од вчерашниот ден

АЛБАНИЈА ЈА РЕГИСТРИРА НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА КОВИД: Почина -5-годишно дете

АЛБАНИЈА ЈА РЕГИСТРИРА НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА КОВИД: Почина -5-годишно дете

ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА КОИ СЕ НА РЕСПИРАТОР УТРОВО СЕ МАЛКУ ПОДОБРО: Д-р Миниќ сепак не е премногу оптимист

ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА КОИ СЕ НА РЕСПИРАТОР УТРОВО СЕ МАЛКУ ПОДОБРО: Д-р Миниќ сепак не е премногу оптимист

ВИКАА УАПСЕТЕ ГО ДОКТОР КОН: Антиваксерите пред станот на познатиот српски доктор

ВИКАА УАПСЕТЕ ГО ДОКТОР КОН: Антиваксерите пред станот на познатиот српски доктор

На смртна постела кажале дека имаат лажни сертификати и никогаш не биле вакцинирани

На смртна постела кажале дека имаат лажни сертификати и никогаш не биле вакцинирани

Во Грција пристигнаа Авганистанци, повеќето од нив се судии

Во Грција пристигнаа Авганистанци, повеќето од нив се судии

Тиодоровиќ вели дека вирусот не познава „српски инает“

Тиодоровиќ вели дека вирусот не познава „српски инает“

ДЕВОЈЧЕ ОД 7 ГОДИНИ НА РЕСПИРАТОР: Уште едно дете во Србија се бори со тешка форма на ковид, останатите три се на работ на животот

ДЕВОЈЧЕ ОД 7 ГОДИНИ НА РЕСПИРАТОР: Уште едно дете во Србија се бори со тешка форма на ковид, останатите три се на работ на животот