16 Јануари, 2019
0.2361
    ALK 8404.21    0.13%     GRNT 835.34    0.55%     KMB 5352.34    -0.67%     MPT 50186.9    -0.59%     MTUR 5100    0%     OHB 6700    0.63%     OKTA 4500    0%     REPL 73000    0.69%     STB 1266.75    0.31%     UNI 2083.05    -0.8%

Тројца најсреќни учесници на наградната игра на ЕВН добија iPhone 8

Објавено во: Мои пари 09 Ноември, 2018

Наградната игра на ЕВН за промоција на e-фактура заврши со извлекување на среќните добитници на 3 телефони iPhone 8. Стојанова Надица од Штип, Александар Цониќ од Куманово, Стамчевски Стојанче од Скопје се дел од илјадниците корисници кои од 24 септември до 31 октомври за прв пат се пријавија за добивање на електронска фактура преку страницата www.evnonline.mk, но имаа најмногу среќа во оваа наградна игра.

Извлекувањето на добитниците се одржа во просториите на ММС Комуникации Македонија, преку специјално креиран софтвер кој по случаен избор ги извлече тројцата победници. За следење на процесот беше формирана и комисија составена од три члена. Добитниците на iPhone 8 се објавени на evnonline.mk.

Наградната игра се организираше во рамки на сеопфатната промоција на онлајн услугите на ЕВН. Оваа промоција го зголеми интересот кај корисниците да ги користат поволностите кои ги нуди услугата е-фактура, а тоа е навремено и безбедно добивање на сметките за потрошена електрична енергија и избегнување на чекање на ред на шалтери. ЕВН и понатаму останува посветена на креирање на услуги за олеснето добивање и плаќање на сметките за потрошена електрична енергија.

Можеби ќе ве интересира

Првите инфо денови од ИПАРД Програмата започнаа од Велес и Лозово и ќе продолжат во Штип и Радовиш

Првите инфо денови од ИПАРД Програмата започнаа од Велес и Лозово и ќе продолжат во Штип и Радовиш

Кој е среќникот: Освоен најголемиот милионер ЏЕК ПОТ вреден 791.299,00 денари

Кој е среќникот: Освоен најголемиот милионер ЏЕК ПОТ вреден 791.299,00 денари

Ја гледавте новата Фчерашни?

Ја гледавте новата Фчерашни?

Уште еден Jeep Compass ќе се вози низ Скопје

Уште еден Jeep Compass ќе се вози низ Скопје

Дефектот на улица Милан Мијалковиќ е саниран

Дефектот на улица Милан Мијалковиќ е саниран

Скопје ќе добие станица за третирање на отпадните води

Скопје ќе добие станица за третирање на отпадните води

Забава и едукација!

Забава и едукација!

Запознајте ја апликацијата Huawei Facing Emotions која им помага на лицата со оштетен вид

Запознајте ја апликацијата Huawei Facing Emotions која им помага на лицата со оштетен вид

Без вода оваа скопска населба

Без вода оваа скопска населба