13 Декември, 2018
0.2474
    ALK 8292.3    -0.08%     BGOR 285    -10.94%     KMB 5082.64    -1.22%     MPT 47500    0%     SBT 1804    -2.49%     STB 1289.79    -0.02%     STBP 1260    -10%     TEL 300    0.46%     TNB 14200    0.21%     USJE 23500    1.95%

(ВИДЕО) Автобус падна во бездна длабока 20 метри - патувањето заврши фатално

Објавено во: Свет 13 Март, 2018

Aвтобус што враќал средношколци од Хјустон во Алабама излетал од надвозник висок околу 20 метри, при што едно лице загина, а повеќе се повредени.

Несреќата се случила околу 6 часот наутро,  на околу 30 километри од градот Мобил во Алабама, во областа Болдвин. Шерифот на оваа област, Хју Хос Мек, потврдил дека во несреќата загинало едно лице. Бројот на повредени се движи од 12 до 20.

Учениците се враќале дома од екскурзија во Дизниленд.


Можеби ќе ве интересира

ЕВРОПА НА НОЗЕ, НАПАЃАЧОТ УШТЕ ВО БЕГСТВО: Нападот во Стразбур ја зема третата жртва

ЕВРОПА НА НОЗЕ, НАПАЃАЧОТ УШТЕ ВО БЕГСТВО: Нападот во Стразбур ја зема третата жртва

ОСТАНУВА ПРЕМИЕРКА: Тереза Меј ќе го истера Брегзит до крај

ОСТАНУВА ПРЕМИЕРКА: Тереза Меј ќе го истера Брегзит до крај

СТУДЕНТКА ОД ПАКИСТАН ЗА ФАКТОР РАСКАЖУВА: Како е да се живее во најзагадениот град на светот

СТУДЕНТКА ОД ПАКИСТАН ЗА ФАКТОР РАСКАЖУВА: Како е да се живее во најзагадениот град на светот

ТРЕВОГА ВО СТРАЗБУР: Што се случува?

ТРЕВОГА ВО СТРАЗБУР: Што се случува?

Стручњаци открија која е најопасната храна на сите времиња

Стручњаци открија која е најопасната храна на сите времиња

(ФОТО) Тон чоколадо од фабрика заврши на улица

(ФОТО) Тон чоколадо од фабрика заврши на улица

Што ќе биде со Брегзит ако Тереза Меј замине од власт ?

Што ќе биде со Брегзит ако Тереза Меј замине од власт ?

Денес „паѓа“ Тереза Меј ?

Денес „паѓа“ Тереза Меј ?

ДРАМАТА ПРОДОЛЖУВА: Напаѓачот во Стразбур недостапен за полицијата-нападот е терористички чин

ДРАМАТА ПРОДОЛЖУВА: Напаѓачот во Стразбур недостапен за полицијата-нападот е терористички чин