25 Април, 2019
0.0243

(ВИДЕО) Додека НАТО вежба - Русите вршат надзор

Објавено во: Свет 14 Април, 2019

Стратешките бомбардери на Русија Ту-160 заедно со борците Су-27СМ вршеа вежби со летање од Крим, во времето кога се оддржаа воените вежби на НАТО "Штит од морето 2019".


Прес-службата на Јужната воена област објави дека маневрите на Алијансата овозможуваат ефикасно остварување на поставените задачи.

"Пилот-борците на воздухопловните единици на 4-тите воздухопловни сили на армијата и на СВО на јужната воена област беа следени од стратегиските бомбардери, објави прес-службата.


  Во областа тие објавија дека поморската авијација Су-27СМ на Црноморската флота одлетала од оперативниот аеродром во Крим, пишува Спутник.

Обуката се одржа во време кога беа одржани заеднички воени вежби на поморските сили на НАТО "Марин Шилд - 2019", што беше вистински виртуелен сервис за движење на силите на Црноморската флота и воздухопловните единици на Јужната воена област.

Можеби ќе ве интересира

Оставки во Шри Ланка по велигденските напади

Оставки во Шри Ланка по велигденските напади

(ВИДЕО) Телохранителите на Ким повторно шокираат: Нема да верувате што направија пред тој да излезе од возот

(ВИДЕО) Телохранителите на Ким повторно шокираат: Нема да верувате што направија пред тој да излезе од возот

(ВИДЕО) Историска посета: Ким Џонг Ун пречекан со леб и сол во Русија

(ВИДЕО) Историска посета: Ким Џонг Ун пречекан со леб и сол во Русија

(ВИДЕО+ФОТО) Дали ова се напаѓачите: ИСИС oбјави фотографии и видео од луѓе за кои тврди дека ги извеле нападите во Шри Ланка

(ВИДЕО+ФОТО) Дали ова се напаѓачите: ИСИС oбјави фотографии и видео од луѓе за кои тврди дека ги извеле нападите во Шри Ланка

Познат првиот кандидат кој ќе се обиде догодина да му ја земе Белата куќа на Трамп

Познат првиот кандидат кој ќе се обиде догодина да му ја земе Белата куќа на Трамп

Блиндиран воз ита кон Владивосток: Путин и Ким на значајна средба

Блиндиран воз ита кон Владивосток: Путин и Ким на значајна средба

Белорусија ќе ја остави Европа без бензин поради Русија

Белорусија ќе ја остави Европа без бензин поради Русија

Кој кому се одмаздува: Шри Ланка за Нов Зеланд

Кој кому се одмаздува: Шри Ланка за Нов Зеланд

(ВИДЕО) СТРАОТНА ГЛЕТКА ОД ФИЛИПИНИТЕ: Народот трча за да се спаси – објекти се нишаат како лулашки

(ВИДЕО) СТРАОТНА ГЛЕТКА ОД ФИЛИПИНИТЕ: Народот трча за да се спаси – објекти се нишаат како лулашки