27 Мај, 2022
0.0274

(ВИДЕО) КИЕВ „ГОРИ“: Демонстрантите се степаа со полицијата

Објавено во: Свет 25 Јануари, 2022

Насилни протести се одржаа во главниот град на Украина, Киев. 

По протестите изби тепачка меѓу насобраните демонстранти и полицијата. Неофицијално, има загинати. Бизнисмените кои бараат даночни олеснувања се обиделе да влезат во Врховната Рада. Меѓу нивните барања е и усвојување на прелог закон за поедноставен систем за користење на касите и други олеснувања во Даночниот законик. Полицијата употребила солзавец и привела неколку учесници на митингот, вклучувајќи ги и организаторите. 


Можеби ќе ве интересира

„Не знаевме дека одиме во војна“: Рускиот војник кој го заробиле Украинците раскажува ...

„Не знаевме дека одиме во војна“: Рускиот војник кој го заробиле Украинците раскажува ...

Лукашенко: Се формираше нов фронт и ние тоа не можеме да го занемариме

Лукашенко: Се формираше нов фронт и ние тоа не можеме да го занемариме

Руски војници на суд признаа дека од Белгород гаѓале цели во Харков

Руски војници на суд признаа дека од Белгород гаѓале цели во Харков

Украина тврди дека во војната загинале 29.600 руски војници

Украина тврди дека во војната загинале 29.600 руски војници

Шолц вели дека Путин не може да ја скрши одбраната на Украина

Шолц вели дека Путин не може да ја скрши одбраната на Украина

Русите го заземаат Луганск, илјадници цивили се во опасност да бидат заробени

Русите го заземаат Луганск, илјадници цивили се во опасност да бидат заробени

(ВИДЕО) Се појави снимка од силниот земјотрес во Перу

(ВИДЕО) Се појави снимка од силниот земјотрес во Перу

Има места за криење и постојат сомнежи дека дел од борците од Азов останале во челичарницата

Има места за криење и постојат сомнежи дека дел од борците од Азов останале во челичарницата

Песков вели дека Украина треба да ја види реалната ситуација, Кисинџер порача Украинците да се откажат од Крим и дел од Донбас

Песков вели дека Украина треба да ја види реалната ситуација, Кисинџер порача Украинците да се откажат од Крим и дел од Донбас