03 Август, 2020
0.0306

(ВИДЕО) НЕВРЕМЕ: Хамбург е под вода

Објавено во: Свет 12 Февруари, 2020

Германскиот град Хамбург е под вода. 

Од Канцеларијата за навигација и хидрографија велат дека нивото на водата во Хамбург е за 2,76 метри повисоко од просекот. 

Невремето „Сабине“ ја зафати Германија пред почетокот на оваа недела.

Метеоролошките служби предупредуваат дека е можна нова бура, наречена Денис, во текот на идниот викенд во Западна Европа. 


Можеби ќе ве интересира

Во оваа земја на секои седум минути има по една жртва на коронавирусот

Во оваа земја на секои седум минути има по една жртва на коронавирусот

ПЕСИМИСТИЧНА ПРОГНОЗА: Можеби никогаш нема да има решение за коронавирусот

ПЕСИМИСТИЧНА ПРОГНОЗА: Можеби никогаш нема да има решение за коронавирусот

Мистериозни пратки од Кина стигнале во две земји

Мистериозни пратки од Кина стигнале во две земји

Во зима ќе има вакцина за коронавирус која ќе може да се користи?

Во зима ќе има вакцина за коронавирус која ќе може да се користи?

Koронавирусот се врати во Ломбардија

Koронавирусот се врати во Ломбардија

Тепачка изби во авион откако патници одбиле да носат маска

Тепачка изби во авион откако патници одбиле да носат маска

(ВИДЕО) AМАЗОНИЈА ГОРИ: Беснеат повеќе од 1.000 пожари

(ВИДЕО) AМАЗОНИЈА ГОРИ: Беснеат повеќе од 1.000 пожари

КОРОНА ВО АФРИКА: Во Сомалија ги горат телата на починатите

КОРОНА ВО АФРИКА: Во Сомалија ги горат телата на починатите

Во светот измерени температури над 50 степени

Во светот измерени температури над 50 степени