22 Септември, 2020
0.0803

(ВИДЕО) Самсунг подготвува револуција: Вака ќе изгледа следниот смартфон?

Објавено во: Стил 18 Септември, 2017

Телефоните со екрани кои се виткаат со години постојат само во теоријата, но изгледа дека работите наскоро ќе се променат.

Иако целото внимание минатата недела беше насочено на Епл кој претстави три нови модели во Самсунг веќе планираат следен чекор.

Само неколку часа пред Епл да ги претстави моделите, Самсунг најави дека следната година сакаат да пуштат во продажба телефон чиј екран може да се витка.

Ова е идеја за која се зборуваше претходните неколку години, а Самсун претстави неколку прототипови, меѓу кои најпознат е Youm. „Виткачките“ екрани ја заголицкаа фантазијата на вљубениците во технологијата, но годините поминуваа а изгледа како се ќе остане само на прототип.

Од Самсунг најавуваат дека го планираат на почетокот на 2018, но дека имаат проблеми кои прво сакаат да ги решат. Пред тоа секако можеме да го очекуваме Samsung Galaxy S9.


Можеби ќе ве интересира

Данко и Tихана Димитровски: Отидовме на одмор на Малдиви, принудно останавме 70 дена поради короната, се вративме со бебе

Данко и Tихана Димитровски: Отидовме на одмор на Малдиви, принудно останавме 70 дена поради короната, се вративме со бебе

ФОТО: Дора Бакојани во патики, Заев доследен на сината вратоврска

ФОТО: Дора Бакојани во патики, Заев доследен на сината вратоврска