23 Февруари, 2020
0.0189

Заев: Рекет води кон Мицкоски

Објавено во: Македонија 11 Септември, 2019

Предметот рекет води кај Мицкоски, но тоа е мое лично мислење, истрагата ќе покаже се, рече Зоран Заев денеска прашан како коментира тврдење на Антонио Милошоски според кое немало договор на лидерската зошто тој се плашел од рекет и бил нервозен за случајот.

Подоцна на второ прашање тој дообјасни дека како што кажувал Мицкоски дека истрагат аводи кон Заев така можел и премиерот да го каже спротивното.

Кои сме ние да кажуваме инаку. Тој вика Заев, јас викам Мицкоски. Не треба да кажуваме ние. Тоа треба да го покаже истрагата. Ова не е работа за Вилма Рускоска, се работи за принцип. Ако ја смениме ќе речат дека политичарите се плашат.Дека седнале Заев и Мицкоски и менуваат обвинител кој има десет месеци до истек на мандат. Тоа не е добро. Инаку Русковска беше заменичка на Гешовска, ама кој сум јас да кажувам дали сум бил среќен или не, вели Заев. 

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Партиите кројат листи, платата расте, страстите за кокаинот не се смирија

ФОКУС НА ДЕНОТ: Партиите кројат листи, платата расте, страстите за кокаинот не се смирија

Министерот за дијаспора тврди дека таа не е повеќе блиска со ВМРО-ДПМНЕ

Министерот за дијаспора тврди дека таа не е повеќе блиска со ВМРО-ДПМНЕ

ПРИЛЕПЧАНИ АВАНТУРИСТИ - уживаа во Инфо Спелео Ден

ПРИЛЕПЧАНИ АВАНТУРИСТИ - уживаа во Инфо Спелео Ден

ЧУЛЕВ КОНТРА ПЕТРОВСКА - 1.129 килограми кокаин од Колумбија навистина требаше да заврши кај нас

ЧУЛЕВ КОНТРА ПЕТРОВСКА - 1.129 килограми кокаин од Колумбија навистина требаше да заврши кај нас

Заев, Николовски, Царовска ќе „трчаат“ против Сиљановска, Мизрахи, Јанушев...

Заев, Николовски, Царовска ќе „трчаат“ против Сиљановска, Мизрахи, Јанушев...

СИЛНО ВЕТУВАЊЕ - Мицковски се обврза дека ќе донесе бесплатен гас до секое семејство

СИЛНО ВЕТУВАЊЕ - Мицковски се обврза дека ќе донесе бесплатен гас до секое семејство

НЕМА ТРАГИ НА НАСИЛНА СМРТ - од што починал 45-годишниот скопјанец во хотел во Охрид

НЕМА ТРАГИ НА НАСИЛНА СМРТ - од што починал 45-годишниот скопјанец во хотел во Охрид

БИЛЕ ЛИ ОПАСНИ - Во Битола најдени гранати од Прва Светска Војна

БИЛЕ ЛИ ОПАСНИ - Во Битола најдени гранати од Прва Светска Војна

МАЛКУ Е ГРИПОТ - па вчера избил и пожар на Инфективна

МАЛКУ Е ГРИПОТ - па вчера избил и пожар на Инфективна