22 Октомври, 2016
1.5563
    ADIN 453    9.95%     ALK 5482.09    0.69%     BESK 8680    2.61%     ICNF 5    -75%     KMB 2756.72    0.08%     MKSD 140    19.66%     MPT 25000    0.78%     MTUR 3386.71    -0.58%     NEME 1250    0%     OHB 3820    0.08%     PPIV 31999.65    -1.24%     REPL 42000    -0.88%     RMDEN15 92.5    0%     RZLV 16    6.67%     RZUS 80.98    1.22%     SOLN 308    14.07%     SPAZ 11498    0%     STB 635.22    2.16%     STIL 63.44    1.63%     TEL 264.6    -2.07%     TNB 7749    0.1%     USJE 22601    5.12%
Кои се најплатените професии за работохоличари?

Кои се најплатените професии за работохоличари?

ЈАС СУМ ЈАНЕВА, КАТИЦА ЈАНЕВА: Македонија како во филм со Џемс Бонд!

ЈАС СУМ ЈАНЕВА, КАТИЦА ЈАНЕВА: Македонија како во филм со Џемс Бонд!

АНКЕТА ВО ГРЦИЈА: Мнозинството не прифаќаат име со термин Македонија

АНКЕТА ВО ГРЦИЈА: Мнозинството не прифаќаат име со термин Македонија

Заев: Со враќање на ДДВ до плата плус во семејството

Заев: Со враќање на ДДВ до плата плус во семејството

Избори се ближат, шестката останува нерешена

Избори се ближат, шестката останува нерешена

Масовниот хакерски напад е одмазда на Викиликс

Масовниот хакерски напад е одмазда на Викиликс

Фирмите увозници на пелети на удар од царината!?

Фирмите увозници на пелети на удар од царината!?

ТЕШКО ВРЕМЕ: Новинари на отстрел!

ТЕШКО ВРЕМЕ: Новинари на отстрел!

На ниеден од факултетите во Македонија не се учи ова што го гледаме во „Скопје 2014“

На ниеден од факултетите во Македонија не се учи ова што го гледаме во „Скопје 2014“

Најнови вести

Сачи&Сачи Македонија дел од групацијата Publicis One, освои две Гранд При награди и три злата на Голден Драм во Љубљана

22 Октомври, 2016

Кампањата Sea Hero Quest е најдобра кампања, а Василие Чорлука од Publicis One е најдобар креативен директор во Адриатик регионот.

Кои се најплатените професии за работохоличари?

Кои се најплатените професии за работохоличари?

ЈАС СУМ ЈАНЕВА, КАТИЦА ЈАНЕВА: Македонија како во филм со Џемс Бонд!

ЈАС СУМ ЈАНЕВА, КАТИЦА ЈАНЕВА: Македонија како во филм со Џемс Бонд!

ФОТО+ВИДЕО: Двокатен автобус се заби во мост во Лондон

ФОТО+ВИДЕО: Двокатен автобус се заби во мост во Лондон

Исчезна 16 годишна штитеничка од „Ранка Милановиќ“

Исчезна 16 годишна штитеничка од „Ранка Милановиќ“

АНКЕТА ВО ГРЦИЈА: Мнозинството не прифаќаат име со термин Македонија

АНКЕТА ВО ГРЦИЈА: Мнозинството не прифаќаат име со термин Македонија