21 Февруари, 2018
0.6189
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

БИЗНИС: Почнал од нула, а му помогнал Фејсбук

Објавено во: Финансии 12 Февруари, 2018

Никогаш не се образувал за бизнис, но денес има работа од која живее целото семејство. 

Радош Крстиќ од Ниш има мал семеен бизнис, а почнал од нула. 

Почетокот му бил тежок, почнал со многу мал капитал, но ги создал чантите Мистрал кои денес се бренд и се познати и надвор од Србија. 


„Желбата за работа, желбата да бидам постојано ангажиран, како и претприемачкиот дух ме поттикнаа да почнам приватен бизнис. Во исто време моите родители останаа без работа, но имаа занает во раце. Со заеднички сили тргнавме во претприемачки походи. Почнавме од нула, со работа и труд, а она што ни помогна беа социјалните мрежи  Фејсбук“- вели тој. 

Крстиќ раскажува дека со помош на рекламите на Фејсбук за неколку дена успеал да ја продаде првата чанта. 

Тоа го охрабрило, па направил уште неколку модели и ги понудил на пазарот. 

Прво работеле во една соба, а потоа за да напреднат во работата се рекламирале преку модна блогерка. 

Не било лесно да се најде добар материјал, работник и купувач. 

Крстиќ за сите оние кои ќе се решат да почнат свој бизнис им порачува дека првите години се најтешки. 

Можеби ќе ве интересира

ПОЛНИ АВТОБУСИ ОДАТ КОН ГЕРМАНИЈА: Од оваа земја луѓето масовно се иселуваат

ПОЛНИ АВТОБУСИ ОДАТ КОН ГЕРМАНИЈА: Од оваа земја луѓето масовно се иселуваат

ТОП ОГЛАСИ ЗА ДЕНЕС: Вработуваат Скопје Сити мол, Алкалоид АД Скопје ...

ТОП ОГЛАСИ ЗА ДЕНЕС: Вработуваат Скопје Сити мол, Алкалоид АД Скопје ...

Макпетрол продолжува со откупот на сопствени акции

Макпетрол продолжува со откупот на сопствени акции

За прв пат еден милијардер бара богатите како него да плаќаат повисоки даноци

За прв пат еден милијардер бара богатите како него да плаќаат повисоки даноци

Мистериозен инвеститор потроши стотици милиони долари за биткоини

Мистериозен инвеститор потроши стотици милиони долари за биткоини

Зошто каматата за долгот што го враќаме годинава порасна за пола милијарда денари?

Зошто каматата за долгот што го враќаме годинава порасна за пола милијарда денари?

ОСУМ МЕСЕЦИ Е ВО ГЕРМАНИЈА: Ова се добрите и лоши страни

ОСУМ МЕСЕЦИ Е ВО ГЕРМАНИЈА: Ова се добрите и лоши страни

Тевдовски со нов закон ќе овозможи среднорочно планирање на буџетот

Тевдовски со нов закон ќе овозможи среднорочно планирање на буџетот

Сите ги забрануваат, само Швајцарија ги прифаќа криптовалутите

Сите ги забрануваат, само Швајцарија ги прифаќа криптовалутите