05 Декември, 2021
0.0226

МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ вреден 1.311.293 денари освои Киро од Делчево

Објавено во: Мои пари 15 Октомври, 2021

Добивките и наградите на Видеолотарија Касинос Австрија, непресушно се редат една по друга во последниов период, а меѓу нив се и најновите добитници на МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ. Киро Стојковски од Делчево е најновиот во среќната низа милионери. 

Тој стана сопственик на МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ во износ од 1.311.293 денари, кои сигурно ќе му го направат животот поубав, иако кога се фотографираше со нашиот популарен чек на шега рече „парите се веќе потрошени“. Киро е еден од оние играчи кај кои се исплатило честото дружење со нашите игри, бидејќи ни сподели оти често играл, па затоа сега е среќен што може и јавно да ја покаже својата радост.

Покрај него, на 5 октомври, во Кичево, еден наш играч освои МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ вреден 1.742. 060 денари, а само ден подоцна, во скопската населба Ѓорче Петров освоени се 1.451.160 денари. Последниот МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ го регистриравме на 12 октомври во Велес, во просториите на Бет ту мар, каде што наш играч се израдува на добивка од 1.533.526 денари.

Со дождливото време, паѓаат и многу нови добивки. Некоја може да биде и ваша. Во игра се МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ, со добивка од 1.200.000-1.800.000 денари и СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ со добивки до вртоглави 12.000.000 денари.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

ЗАСАДЕН Е ВТОРИОТ „ПЕНЗИСКИ ПАРК“ ВО СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ „СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО ОХРИД

ЗАСАДЕН Е ВТОРИОТ „ПЕНЗИСКИ ПАРК“ ВО СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ „СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО ОХРИД

Зоран Спасов Ѕоф ќе ја промовира новата книга „Торонто експрес“ во Literatura.mk Superstore во „Ист гејт мол“

Зоран Спасов Ѕоф ќе ја промовира новата книга „Торонто експрес“ во Literatura.mk Superstore во „Ист гејт мол“

Новата серија гејмерски монитори HUAWEI MateView GT веќе e достапна на македонскиот пазар

Новата серија гејмерски монитори HUAWEI MateView GT веќе e достапна на македонскиот пазар

Еднодневна изложба на илустрации во Гевгелија

Еднодневна изложба на илустрации во Гевгелија

Започна со 4 вработени, а денес е најголем брокер на пазарот на осигурување – СН Осигурителен Брокер овој декември одбележува 7 години постоење

Започна со 4 вработени, а денес е најголем брокер на пазарот на осигурување – СН Осигурителен Брокер овој декември одбележува 7 години постоење

А1 Македонија со најдобрата новогодишна промоција во мобилната телефонија досега

А1 Македонија со најдобрата новогодишна промоција во мобилната телефонија досега

Moџо Килингтон: „Уништување“ е роман за потрагата по себе и пропаѓањето на соништата што сме ги имале

Moџо Килингтон: „Уништување“ е роман за потрагата по себе и пропаѓањето на соништата што сме ги имале

Четврто коло во наградната игра ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ

Четврто коло во наградната игра ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ

Прва фабрика во Македонија за производство на сончогледово масло со традиција од 1923 година

Прва фабрика во Македонија за производство на сончогледово масло со традиција од 1923 година