20 Септември, 2021
0.0245

Близу 10.000.000 милиони денари донесе новиот СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ

Објавено во: Мои пари 29 Јули, 2021

Најпосакуваната добивка на Видеолотарија Касинос Австрија доби уште еден нов сопственик. СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ овој пат ја израдува Крива Паланка, со сума од 9.579.495 денари. Освоен беше во неделата, на 25 јули, околу 22 часот.

Среќниот добитник посака да остане анонимен, меѓутоа ни откри неколку работи, при подигнувањето на добивката.

„Имав неколку помали добивки, меѓутоа конечно дојде оваа големата и уште не знам да си објаснам како“, вели добитникот. Можеби затоа уште е збунет и по прашањето како ќе ги потроши парите, па само одговори дека допрва ќе прави план.

СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ е најпопуларната добивка во Македонија, која ненајавено ги усреќува нашите верни играчи со суми од 8.000.000 до 12.000.000 денари. А додека го чекаме секој следен СУПЕР МИЛИОНЕР, константна доза на радост поделува МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ со добивки од 1.200.000 до 1.800.000 денари.

Играјте за забава, играјте одговорно.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Се одржа второто поетско читање по повод 100 години од раѓањето на великанот Блаже Конески, а во рамки на прославата „30 години Независност“

Се одржа второто поетско читање по повод 100 години од раѓањето на великанот Блаже Конески, а во рамки на прославата „30 години Независност“

Стартува ReLOaD2 – проект за транспарентна соработката меѓу општините и граѓанските организации

Стартува ReLOaD2 – проект за транспарентна соработката меѓу општините и граѓанските организации

Патување? Реновирање? Нов велосипед? – Оствари го посакуваното со потрошувачкиот кредит на Халкбанк

Патување? Реновирање? Нов велосипед? – Оствари го посакуваното со потрошувачкиот кредит на Халкбанк

Продолжен е рокот за аплицирање за најдобар медиумски извештај за процесот на интеграција во ЕУ

Продолжен е рокот за аплицирање за најдобар медиумски извештај за процесот на интеграција во ЕУ

Ресторан Венето повеќе од 7 години нуди романтична атмосфера и вкусна храна

Ресторан Венето повеќе од 7 години нуди романтична атмосфера и вкусна храна

Македонците триумфираа со “еден - два” победа на интернационалната FIA CEZ трка на Twingo CUP во Гробник

Македонците триумфираа со “еден - два” победа на интернационалната FIA CEZ трка на Twingo CUP во Гробник

Веро организира „Денови на грчките вкусови“: Традиционални производи по промотивни цени

Веро организира „Денови на грчките вкусови“: Традиционални производи по промотивни цени

70 награди во првото коло од наградната игра Играј без нервози и мерцедес вози

70 награди во првото коло од наградната игра Играј без нервози и мерцедес вози

FinTech ReImagined Forum: Онлајн настан кој ќе ни ја открие иднината на FinTech

FinTech ReImagined Forum: Онлајн настан кој ќе ни ја открие иднината на FinTech