14 Април, 2021
0.0267

Д-Р ЛАЗАРОВ: На 15 илјади заболени за две недели, цел ден дискусија за марихуаната, барем истурете еден шлепер...

Објавено во: Македонија 21 Ноември, 2020

Доктор Ненад Лазаров, матичен лекар и дел од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари, со интересен статус за тоа колку јавноста деновиве се сензибилираше околу можната легализација на марихуаната, која во своето интервју ја загатна премиерот Зоран Заев, во услови кога секој ден има огромен број на новозаболени од ковид 19.
„На 15 илјади позитивни за две недели, цел ден дискусија за легализација на марухуана.

Има логика, ама земете истурете еден шлепер на плоштад, ќе се имобилизира народ секако. А и многу понетоксична опција него сумамед и уште 3 различни антибиотици паралелно 20 дена“, напиша д-р. Лазарот на својот фејсбук профил.

Можеби ќе ве интересира

Направени се 3.610 тестирања, а регистрирани се 949 нови случаи на КОВИД-19

Направени се 3.610 тестирања, а регистрирани се 949 нови случаи на КОВИД-19

Досега на веб страницата за вакцинација се пријавиле околу 140.000 граѓани

Досега на веб страницата за вакцинација се пријавиле околу 140.000 граѓани

ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржи законот за ограничување на цените за приватно лекување од Ковид-19 и ќе предложи рефундирање

ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржи законот за ограничување на цените за приватно лекување од Ковид-19 и ќе предложи рефундирање

КРИЕЛ КОКАИН ВО ПАТИКА И САКАЛ ДА БЕГА ВО ГЕРМАНИЈА - сега доби притвор од 30 дена

КРИЕЛ КОКАИН ВО ПАТИКА И САКАЛ ДА БЕГА ВО ГЕРМАНИЈА - сега доби притвор од 30 дена

Се гради социјална зграда во Велес: Дом ќе добијат 29 семејства

Се гради социјална зграда во Велес: Дом ќе добијат 29 семејства

Влада: Ги охрабруваме институциите да ја испитаат имотната состојба на Рашковски

Влада: Ги охрабруваме институциите да ја испитаат имотната состојба на Рашковски

ЕПИДЕМИОЛОШКАТА КРИВА ОДИ НАДОЛУ: Намален бројот на новозаразени, но полицискиот час би продолжил и по 20. април ако има потреба

ЕПИДЕМИОЛОШКАТА КРИВА ОДИ НАДОЛУ: Намален бројот на новозаразени, но полицискиот час би продолжил и по 20. април ако има потреба

ДО 30 АПРИЛ ЌЕ СЕ АПЛИЦИРА - за мерката помош за платите за февруари и март

ДО 30 АПРИЛ ЌЕ СЕ АПЛИЦИРА - за мерката помош за платите за февруари и март

Европратеникот Шидер за Македонија: Аферата со лажните пасоши е скандал, но нема да има последици

Европратеникот Шидер за Македонија: Аферата со лажните пасоши е скандал, но нема да има последици