06 Октомври, 2022
0.0280

ДРАМАТИЧНИ СЦЕНИ НА ЛЕЈВЕР КУПОТ - навивач се запали среде теренот, Ѓоковиќ гледаше во неверица

Објавено во: Свет 23 Септември, 2022

Добивај вести на Viber

Непознат навивач упадна на теренот на денот кога Роџер Федерер се збогува со тенисот. Во таа прилика тој буквално се запали. Обезбедувањето брзо интервенирало и брутално го извадило од теренот.

Овој петок започна Лејвер купот во Лондон, а главен настан е збогувањето на Роџер Федерер нешто по 20 часот. Дотогаш нивните колеги ќе се обидат да постигнат што е можно подобри резултати за европскиот тим, а прв на теренот е Каспер Руд кој игра против Џек Сок.

Новак Ѓоковиќ накратко се појави на теренот, а потоа заедно со Швајцарецот решија да одат на ручек. Камерите снимија два асови, а меѓу нив го немаше Рафаел Надал кој претходните денови му ласкаше на Роџер.

Фото: ЕПА

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Момче запроси девојка за време на натпревар, а таа бесна му удри шлаканица

(ВИДЕО) Момче запроси девојка за време на натпревар, а таа бесна му удри шлаканица

Какво унапредување доби Кадиров од Путин?

Какво унапредување доби Кадиров од Путин?

(ФОТО) ГРАДОТ Е ХОРОР: Зеленски објави фотографии од уништениот Лиман

(ФОТО) ГРАДОТ Е ХОРОР: Зеленски објави фотографии од уништениот Лиман

ПЛАЌААТ И ПО 100 ЕВРА НА ДЕН: Русите бегаат од мобилизација и заминуваат во Белорусија

ПЛАЌААТ И ПО 100 ЕВРА НА ДЕН: Русите бегаат од мобилизација и заминуваат во Белорусија

РУСИТЕ ТВРДАТ: Ги запревме Украинците во пробивот кај Керсон - Од утрово нема нови движења

РУСИТЕ ТВРДАТ: Ги запревме Украинците во пробивот кај Керсон - Од утрово нема нови движења

Тројца научници добитници на Нобеловата награда за хемија за „генијална“ алатка за градење молекули

Тројца научници добитници на Нобеловата награда за хемија за „генијална“ алатка за градење молекули

Си-Ен-Ен: Путин назначува „вршители“ на четири анектирани украински региони, што е во спротивност со меѓународното право

Си-Ен-Ен: Путин назначува „вршители“ на четири анектирани украински региони, што е во спротивност со меѓународното право

Лајен: ЕУ да ја ограничи цената на гасот и да ја заштити инфраструктурата

Лајен: ЕУ да ја ограничи цената на гасот и да ја заштити инфраструктурата

Џорџ Фридман: Што ја тера Русија да мисли дека може да победи во војната?

Џорџ Фридман: Што ја тера Русија да мисли дека може да победи во војната?