21 Април, 2021
0.0228

ДВЕ ЖЕНИ ИЗМАМЕНИ - им одзеле златен накит лажејќи ги дека знаат да гатаат и да растураат магии

Објавено во: Македонија 06 Март, 2021

Две жени од Штип и Кочани пријавиле во полицијата дека биле измамени од гатачки.

Според информациите од СВР Штип, првата 50 – годишна жрвтва била измамена од две лица кои влегле во дворот на нејзината куќа. Тврделе дека знаат да гледаат и да и ја видат иднината. За таа цел, од женета одзеле златен накит. Оваа измама се случила на 3-ти март.

Вториот случај е пријавен дека се случил завчера во Кочани. Цел на измамата на наводната гатачка била 66 годишна жена, која пријавила дека женско лице дошло во нејзината куќа и тврдела дека умее да растура магии.

За оваа окултна услуга, исто така бил потребен златен накит, кој наводната гатачка го одзела од жртвата.

Можеби ќе ве интересира

Маж си ја убил сопругата во Струга

Маж си ја убил сопругата во Струга

Продолжуваат мерките за ограничување на движењето до 27 април, но предвидени се исклучоци

Продолжуваат мерките за ограничување на движењето до 27 април, но предвидени се исклучоци

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонија ќе набавува вакцини од „Торлак“, Македонците кои се вакцинира, може да се ревакцинираат во Србија

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонија ќе набавува вакцини од „Торлак“, Македонците кои се вакцинира, може да се ревакцинираат во Србија

Охриѓанец дал 4.500 евра на измамници кои го лажеле дека ќе добие наследство од Франција

Охриѓанец дал 4.500 евра на измамници кои го лажеле дека ќе добие наследство од Франција

Бројката на починати од коронавирусот надмина 4.500

Бројката на починати од коронавирусот надмина 4.500

Земјотрес е регистриран во западна Македонија

Земјотрес е регистриран во западна Македонија

Србите во Македонија нема да плаќаат патарини од 15 јуни до 15 август

Србите во Македонија нема да плаќаат патарини од 15 јуни до 15 август

НЕДЕЛЕН ИЗВЕШТАЈ НА ИЈЗ: Се намалува бројот на заразени и починати

НЕДЕЛЕН ИЗВЕШТАЈ НА ИЈЗ: Се намалува бројот на заразени и починати

Регистрирани се 766 нови случаи на КОВИД-19 и 31 починат

Регистрирани се 766 нови случаи на КОВИД-19 и 31 починат