13 Ноември, 2019
0.0175

Филмот „Врба“ има машка и женска верзија: Машката игра само во кино „Милениум“

Објавено во: Мои пари 07 Ноември, 2019

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Врба“ не само што ги урива сите рекорди на гледаност, туку дополнително ја интригира публиката со фактот што има две верзии – машка и женска. Машката може да се види само во кино „Милениум“ во Скопје, додека женската игра во сите други кина во Македонија.

- Идејата да се направат две верзии на фимот се роди во самиот процес на работа. Женската верзија е малку подлабока и поспора, додека машката е подинамична.Секоја е интересна на свој начин. Во суштина станува збор за ист филм, но ракурсот  на некои места е поразличен – вели продуцентот Јане Ќортошев.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Дефектот во Глумово е саниран

Дефектот во Глумово е саниран

Саниран дефектот на ул. Будимпештанска 22Б

Саниран дефектот на ул. Будимпештанска 22Б

Британскиот совет во Северна Македонија објавува воведување на IELTS на компјутер

Британскиот совет во Северна Македонија објавува воведување на IELTS на компјутер

Силк Роуд Банка ја предаде третата донација на Клиниката за детски болести

Силк Роуд Банка ја предаде третата донација на Клиниката за детски болести

„Аџибадем Систина“ со работилница во ФФМ: Грижата за машкото здравје мора да е постојана

„Аџибадем Систина“ со работилница во ФФМ: Грижата за машкото здравје мора да е постојана

Сите во исчекување?! Што е тоа што ни го подготвува Sport Vision?!

Сите во исчекување?! Што е тоа што ни го подготвува Sport Vision?!

4 најчести грешки при избор на деловен простор!

4 најчести грешки при избор на деловен простор!

Предијабетес - глобален клинички приоритет

Предијабетес - глобален клинички приоритет

Утринава без вода овие скопски улици

Утринава без вода овие скопски улици