26 Јули, 2021
0.1105

(ФОТО) Екс директорот на Yahoo во Скопје: Јадеше сендвич од 7-ца

Објавено во: Македонија 17 Јуни, 2021

Марвин Лиао, претседателот на комитет за одобрување на инвестиции, инаку светски познат инвеститор, експерт за стартапи и поранешен директор во Yahoo! & партнер во 500 Startups во моментов е во Скопје.

Негов домаќин е Коста Петров, директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, кој рече дека „добредојде во Скопје не е добредојде без сендвич од сендвичарницата „Седмица“.


Прочитајте го екслузивното интервју на Фактор со Марвин Лиао.


Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО, oва е последен аларм

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО, oва е последен аларм

(ВИДЕО) Ахмети води оро на свадба во Зајас

(ВИДЕО) Ахмети води оро на свадба во Зајас

ИНСТИТУЦИИТЕ ДА НЕ СПИЈАТ: Соседите и Здружението „Стоп за грабежот“ му дадоа поддршка на Бањоглав кој остана без својот дом

ИНСТИТУЦИИТЕ ДА НЕ СПИЈАТ: Соседите и Здружението „Стоп за грабежот“ му дадоа поддршка на Бањоглав кој остана без својот дом

Даниловски очекува нов бран во средината на август

Даниловски очекува нов бран во средината на август

Момче од Пирок со пиштол го рани другарот

Момче од Пирок со пиштол го рани другарот

Бројот на активни се искачи на 310

Бројот на активни се искачи на 310

Градоначалникот на Штип Сашко Николов спасил жена на плажа

Градоначалникот на Штип Сашко Николов спасил жена на плажа

Нови 24 заразени со коронавирус, починати нема

Нови 24 заразени со коронавирус, починати нема

Нуредини: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО

Нуредини: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО