05 Декември, 2021
0.0227

ГЕРМАНСКИ ДОКТОР ШОКИРА - короната е плод на мафијашка измама, главната цел на мерките е паника

Објавено во: Свет 06 Јуни, 2020

Група германски лекари основаа здружение чија цел е да му ја кажат на светот вистината за вирусот корона, пренесува српски Курир.

Како што рече на прес-конференцијата д-р. Хајко Шонинг, еден од основачите, короната е само еден вид на вирусна група која секоја година се појавува во одредено веме. 

Затоа, воведените мерки немаат никаква врска со вирусот! Но, главниот производ на овие мерки е паника, и тоа е опасно.

„Паниката од короната е обична инсценирана измама“, вели д-р. Шонинг, додавајќи дека е многу важно да се разбере дека сме во центарот на голем мафијашки трик и криминал. Како доказ ги понудил своите интервјуа, како и написи од други лекари од здружението.

На крајот, тој предупреди дека не се знае што ќе има во вакцините за коронавирусот. „Пред шест години, СЗО започна кампања во Кенија за вакцини, каде ампулите тајно содржеа хормон за бременост (окситоцин). Тие вакцини биле тајно дадени на пациенти, за што има докази, како и сведоци, доктори, па дури и 20 епископи“, рекол овој лекар.

Тој уште еднаш ја довел во прашање целисходноста на мерките против короната, затоа што имало многу необјавени научни докази што ја побиваат целисходноста на мерките.

Фото Курир.рс

Можеби ќе ве интересира

ЕВРОПСКИ РЕСТОРАН ЖАРИШТЕ НА КОВИД: Само за една ноќ 120 се позитивни на вирусот, се претпоставува дека половина имаат омикрон сој

ЕВРОПСКИ РЕСТОРАН ЖАРИШТЕ НА КОВИД: Само за една ноќ 120 се позитивни на вирусот, се претпоставува дека половина имаат омикрон сој

ЕПИДЕМИОЛОГОТ ПОЗНАТ ПО ЦРНИТЕ ПРОГНОЗИ ИЗНЕНАДИ СО ОХРАБРУВАЧКА ИЗЈАВА: Фаучи говореше за Омикрон

ЕПИДЕМИОЛОГОТ ПОЗНАТ ПО ЦРНИТЕ ПРОГНОЗИ ИЗНЕНАДИ СО ОХРАБРУВАЧКА ИЗЈАВА: Фаучи говореше за Омикрон

ФФП2 И КН95 МАСКИТЕ И ДО 100 ПАТИ ГО НАМАЛУВААТ РИЗИКОТ ОД ЗАРАЗА: Германските научници изнесоа најнова студија

ФФП2 И КН95 МАСКИТЕ И ДО 100 ПАТИ ГО НАМАЛУВААТ РИЗИКОТ ОД ЗАРАЗА: Германските научници изнесоа најнова студија

НА СЕСТРАТА И ГО ПРЕСЕКЛЕ ВРАТОТ, РОДИТЕЛИТЕ И ПОМАЛИТЕ БРАЌА БИЛЕ ИЗБОДЕНИ И НАД 40 ПАТИ СО НОЖ: Тинејџерите Роберт и Мајкл Бевер сакале да убијат 500 луѓе, почнале со семејството

НА СЕСТРАТА И ГО ПРЕСЕКЛЕ ВРАТОТ, РОДИТЕЛИТЕ И ПОМАЛИТЕ БРАЌА БИЛЕ ИЗБОДЕНИ И НАД 40 ПАТИ СО НОЖ: Тинејџерите Роберт и Мајкл Бевер сакале да убијат 500 луѓе, почнале со семејството

ОМИКРОН СОДРЖИ ЧЕСТИЧКИ НА НАСТИНКА: Симптомите се поблаги, но едно не е добро, научниците со нови сознанија

ОМИКРОН СОДРЖИ ЧЕСТИЧКИ НА НАСТИНКА: Симптомите се поблаги, но едно не е добро, научниците со нови сознанија

ЗОШТО И ВАКЦИНИРАНИТЕ МОЖЕ ВООПШТО ДА СЕ ЗАРАЗАТ СО ВИРУСОТ: Омикрон повеќе ги напаѓа и оние кои веќе прележале ковид-експертите со детали

ЗОШТО И ВАКЦИНИРАНИТЕ МОЖЕ ВООПШТО ДА СЕ ЗАРАЗАТ СО ВИРУСОТ: Омикрон повеќе ги напаѓа и оние кои веќе прележале ковид-експертите со детали

70.000 руски војници на границата со Украина: Светот стравува од војна, Бајден и Путин ќе разговараат

70.000 руски војници на границата со Украина: Светот стравува од војна, Бајден и Путин ќе разговараат

КРВАВ ЕГЗОРЦИЗАМ ВО ПАНАМА: Убиле трудница и шест деца за да „истераат духови“

КРВАВ ЕГЗОРЦИЗАМ ВО ПАНАМА: Убиле трудница и шест деца за да „истераат духови“

А КОНТРОЛА? Маж со наполнет пиштол влегол во авион на лет од Барбадос до САД

А КОНТРОЛА? Маж со наполнет пиштол влегол во авион на лет од Барбадос до САД