26 Јули, 2021
0.0231

Горјан Јовановски, еко-активист: „За 10 години сите ќе дишеме планински воздух“

Објавено во: Мои пари 17 Јуни, 2021

Горјан Јовановски – софтверски инженер по струка, еко-активист по срце, кого македонската јавност го знае како ентузијастот што направи радикални позитивни промени во општеството преку апликацијата за мерење на квалитетот на воздухот „Мој воздух“ – сега „AirCare“. Горјан е навистина заслужено еден од хероите што се дел од видеосеријалот „Иднината е светла“ на Халкбанк.

За него, природата значи слобода и вечна инспирација – токму љубовта кон зеленилото го мотивираше Горјан да ја изработи апликацијата што за кратко време стана мерило за квалитетот на воздухот во дури 45 земји во светот.

„За 10 години сакам целиот свет да ја користи ’AirCare‘, целиот свет точно да знае каков воздух дише“, вели тој.

Погледнете го видеото во кое Горјан зборува за своите надежи за посветла иднина и подобар свет:

Видеосеријалот „Иднината е светла“ е дел од 10-годишнината од постоењето на Халкбанк на македонскиот пазар. Како и досега, Халкбанк продолжува со инвестирање во луѓето, нивниот потенцијал и во нивната светла иднина.

Погледнете ги останатите видеа од видеосеријалот на следниот линк.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Давид Малинковски повторно брилираше на тркачката патека во Гробник

Давид Малинковски повторно брилираше на тркачката патека во Гробник

Маестрален настап на Давид Малинковски на тркачката патека во Гробник

Маестрален настап на Давид Малинковски на тркачката патека во Гробник

ЖИТО СО НОВИ МАРКЕТИ ВО ВЕЛЕС И ВО ГОСТИВАР

ЖИТО СО НОВИ МАРКЕТИ ВО ВЕЛЕС И ВО ГОСТИВАР

НЛБ Банка и Visa со многу изненадувања по повод Олимписките игри

НЛБ Банка и Visa со многу изненадувања по повод Олимписките игри

Видеолотарија со силна поддршка за Иџе, кој ќе вози за нов успех на омилената Имола

Видеолотарија со силна поддршка за Иџе, кој ќе вози за нов успех на омилената Имола

Нова академска година, нова шанса да добиете стипендија на МБУ - најдобриот приватен универзитет во земјата

Нова академска година, нова шанса да добиете стипендија на МБУ - најдобриот приватен универзитет во земјата

Petal Maps сега е достапна за паметните часовници од серијата HUAWEI WATCH 3

Petal Maps сега е достапна за паметните часовници од серијата HUAWEI WATCH 3

Државна Видеолотарија со крводарителна акција

Државна Видеолотарија со крводарителна акција

OnePlus паметните телефони ќе се продаваат во Комтрејд на 30 продажни места во земјава

OnePlus паметните телефони ќе се продаваат во Комтрејд на 30 продажни места во земјава