31 Мај, 2020
0.0223

ХИДРОКСИХЛОРОКИН КАКО ПРЕВЕНЦИЈА, ЦИНК ЗА ИМУНИТЕТ: Трамп редовно ја зема терапијата

Објавено во: Свет 19 Мај, 2020

Лекот против маларија или според генеричкото име хидроксихлорокин редовно почна да го зема американскиот претседател Доналд Трамп, кој самиот изјави дека во последните десеттина дена тој го зема лекот како превенција од коронавирусот

Трамп рече дека според научните сознанија кои стигнале до него лекот е одличен и голем број лекари и останат медицински персонал го земаат исто така превентивно. Истовремено, американскиот претседател зема и витамини и минерали, како што е цинк за зајакнување на имунитетот.


Можеби ќе ве интересира

Прва жртва во протестите во Америка

Прва жртва во протестите во Америка

Британски експерт нагласува дека се уште е рано за олеснување на мерките во земјата

Британски експерт нагласува дека се уште е рано за олеснување на мерките во земјата

Црн биланс: Бразил ја помина Шпанија по бројот на починати од Ковид-19

Црн биланс: Бразил ја помина Шпанија по бројот на починати од Ковид-19

Уапсен е полицаецот кој го уби Џорџ Флојд

Уапсен е полицаецот кој го уби Џорџ Флојд

(ВИДЕО) ПРОТЕСТИ ВО 21 ГРАД: Италијанските лекари бараат реформи

(ВИДЕО) ПРОТЕСТИ ВО 21 ГРАД: Италијанските лекари бараат реформи

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО МИНЕАПОЛИС: Демонстрантите бесни по убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО МИНЕАПОЛИС: Демонстрантите бесни по убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд

СЕ БЛИЖИ 2 ЈУНИ: Франција ќе излезе од изолација

СЕ БЛИЖИ 2 ЈУНИ: Франција ќе излезе од изолација

ИМА 111 ГОДИНИ: Чилеанка го победи коронавирусот

ИМА 111 ГОДИНИ: Чилеанка го победи коронавирусот

ВИРУСОТ СЕ ВРАТИ: Јужна Кореја сега има 11.344 заразени

ВИРУСОТ СЕ ВРАТИ: Јужна Кореја сега има 11.344 заразени