23 Јануари, 2020
0.0245

Хотелска соба каде ноќевањето чини само еден долар

Објавено во: Свет 29 Ноември, 2019

Откако турист од Велика Британија престојот во хотелска соба го пренесувал во живо, сопственикот  на хотелот добил идеја. 

27 годишниот Тетјуса Иноу почнал да води бизнис во Фукуоки во Јапонија со надеж дека ќе се избори со големата конкуренција. 

Сега гостите во хотелот "Asahi Rjokan"  можат да добијат ноќевање во собата број 8, за само еден долар, но под услов престојот да го емитуваат во живо на социјалните мрежи. 

Но, гостите имаат право на приватност, со тоа што нивните разговори не се снимаат, ниту телефонските разговори. 

Можеби ќе ве интересира

Термални монитори низ градот за заштита од коронавирусот - кинескиот град Вухан во изолација

Термални монитори низ градот за заштита од коронавирусот - кинескиот град Вухан во изолација

НОВА ЗАКАНА: Луѓето во Австралија мора да внимаваат

НОВА ЗАКАНА: Луѓето во Австралија мора да внимаваат

(ВИДЕО) ОГРОМНИ БРАНОВИ: Осум жртви во поплавите во Шпанија

(ВИДЕО) ОГРОМНИ БРАНОВИ: Осум жртви во поплавите во Шпанија

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО ЕРУСАЛИМ: Макрон избрка израелски полицајци

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО ЕРУСАЛИМ: Макрон избрка израелски полицајци

(ФОТО+ВИДЕО) Вакво снежно невреме немало 50 години

(ФОТО+ВИДЕО) Вакво снежно невреме немало 50 години

Принцот од Саудиска Арабија го хакирал телефонот на Џеф Безос

Принцот од Саудиска Арабија го хакирал телефонот на Џеф Безос

Корона вирусот ги „залула“ берзите: Акциите во скок по големиот пад

Корона вирусот ги „залула“ берзите: Акциите во скок по големиот пад

ТРАМП СО НОВА ЗАКАНА ЗА ЕВРОПА: „Ако нема договор, ќе има царини на автомобилите“

ТРАМП СО НОВА ЗАКАНА ЗА ЕВРОПА: „Ако нема договор, ќе има царини на автомобилите“

Седум клучни работи кои треба да ги знаете за мистериозниот коронавирус поради кој светот е на готовс

Седум клучни работи кои треба да ги знаете за мистериозниот коронавирус поради кој светот е на готовс