21 Јануари, 2019
0.3304
    ALK 8300.23    -0.01%     BGOR 270    -5.26%     GECK 500    0%     GECT 500    0%     GRNT 824.4    -0.07%     KMB 5300.24    -0.37%     MPT 49500    -1%     MTUR 5000    -0.99%     OHB 6650    0.77%     OKTA 4550    1.11%     RMDEN17 97.7    0.18%     RZLE 19    0%     RZLV 80    9.59%     SIL 70    0%     TEL 302    0%     TTK 1347.72    -0.17%     UNI 2209    2.98%

И Расел Кроу се надева дека договорот за името ќе успее

Објавено во: Свет 13 Јуни, 2018

Холивудската ѕвезда Расел Кроу вели дека ги сака Грција и Македонија и се надева дека ќе успее договорот. 

54-годишниот Австралиец е на одмор во Италија и се огласи на Твитер за договорот за името што вчера го постигнаа премиерите на двете земји, Зоран Заев и Алексис Ципрас.

„Случајни мисли од Фиренца… Ја сакам Грција. Ја сакам Македонија. Се надевам дека сè ќе заврши како што треба“- напиша Кроу за социјалната мрежа.

Кроу, кој е роден во Нов Зеланд, се прослави со улогата на римскиот генерал Максимус во филмот „Гладијатор“ на Ридли Скот, за кој Кроу доби Оскар за најдобар актер во 2000 година.


Можеби ќе ве интересира

Ким имал тајна ракетна база?

Ким имал тајна ракетна база?

НА УДАР ТРИ ЗЕМЈИ: ЕК алармира за купувањето лажни државјанства

НА УДАР ТРИ ЗЕМЈИ: ЕК алармира за купувањето лажни државјанства

(ВИДЕО) Два брода горат - луѓето скокаат во вода

(ВИДЕО) Два брода горат - луѓето скокаат во вода

КАКО Е МОЖНО: Северниот пол може да стане јужен

КАКО Е МОЖНО: Северниот пол може да стане јужен

Една земја се закани дека ќе го „збрише“ Израел од лицето на Земјата

Една земја се закани дека ќе го „збрише“ Израел од лицето на Земјата

(ВИДЕО+ФОТО) Задушен е бунт на група гардисти

(ВИДЕО+ФОТО) Задушен е бунт на група гардисти

(ВИДЕО) Милијардер нурна во најдлабоката дупка на светот во морско дно и се шокирал од она што го затекнал

(ВИДЕО) Милијардер нурна во најдлабоката дупка на светот во морско дно и се шокирал од она што го затекнал

(ВИДЕО) Норвешка гради мега автопат: Чини 50 милијарди долари, ама ќе сфатите зошто толку многу!

(ВИДЕО) Норвешка гради мега автопат: Чини 50 милијарди долари, ама ќе сфатите зошто толку многу!

„Законот за робови“ ги вади Унгарците на улица

„Законот за робови“ ги вади Унгарците на улица