19 Април, 2018
0.0601

ИНТЕРВЈУ АНДРЕА НИКЧЕВСКА, МАКЕДОНКА КОЈА ГО ЖИВЕЕ СОНОТ ВО ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА

Објавено во: Стил 09 Јануари, 2018

За да се дојде до работа треба да се има документи, а процедурата за добивање на истите е комплицирана и трае многу долго. Она што е малку контрадикторно е тоа што платите за таканаречените нормални професии не се особено високи. Официјален јазик е шпанскиот и без течно зборување не можете да се вклопите во средината. Со мојот партнер имаме среќа што сме претприемачи во една ваква земја, имаме работа која е пред сè уметност и бара специфичен ангажман, објаснува атрактивната пејачка и танчарка.

Иако дипломира на Економскиот факултет, Андреа Никчевска се буди и заспива со музиката, особено откако со момчето одлучи да замине на привремена работа во Доминиканска република. Нејзиниот партнер Димче Алексоски е прв човек на скопскиот клуб „Ритам Плус“, уметник со меѓународни признанија. Во најразвиеното туристичко место ПунтаКана имаат своја компанија за организирање настани, а од пред две години и училиште за танц. Никчевска која првите посериозни чекори на естрадата ги имаше овде како вокалистка на „Тумбао салса бенд“ и „Мама бенд“ и во Доминикана има своја група, а повремено се занимава и со фотомоделство.

Целата приказна за Македонката што го живее сонот во Доминиканска република читајте ја на Женски магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

Стивен Спилберг и донесе богатство на филмската индустрија

Стивен Спилберг и донесе богатство на филмската индустрија

EXPLORIS: Убавица со која ќе завладеете на морињата

EXPLORIS: Убавица со која ќе завладеете на морињата

Пронајдена подморницата „со која Хитлер избегал во Јужна Америка“

Пронајдена подморницата „со која Хитлер избегал во Јужна Америка“

ИНТЕРВЈУ ДУКЕ БОЈАЏИЕВ: Среќата е личен избор, а не нешто дадено од Бога

ИНТЕРВЈУ ДУКЕ БОЈАЏИЕВ: Среќата е личен избор, а не нешто дадено од Бога

ИНТЕРВЈУ: ПРОФ. Д-Р НЕБОЈША ТАСИЌ - КАРДИОЛОГ: И младите жени се изложени на ризикот од инфаркт

ИНТЕРВЈУ: ПРОФ. Д-Р НЕБОЈША ТАСИЌ - КАРДИОЛОГ: И младите жени се изложени на ризикот од инфаркт

НОВИТЕТ: Електричен автопат - ги полни возилата

НОВИТЕТ: Електричен автопат - ги полни возилата

Ова се физичките последици на депресијата!

Ова се физичките последици на депресијата!

Кој не би посакал да работи во овие луксузни канцеларии на Космопилитан?!

Кој не би посакал да работи во овие луксузни канцеларии на Космопилитан?!

Ризикот за смрт кај жените љубители на алкохол е дупло поголем отколку кај мажите

Ризикот за смрт кај жените љубители на алкохол е дупло поголем отколку кај мажите