07 Јули, 2020
0.0377

ИутеКредит на Winterland во Скопје! Пари достапни веднаш во центарот на празничната еуфорија!

Објавено во: Мои пари 14 Декември, 2019

Во центарот на Скопје на плоштадот „Македонија“ према влезот на ГТЦ се поставени куќичките на Winterland новогодишната населба, каде владее вистинска празнична атмосфера. Програмата на Winterland е различна секој ден и има содржини за деца во попладневните часови, како и познати музички изведувачи во вечерните часови.  

Со цел да биде поблиску до клиентите и да им овозможи брз пристап до потребните средства, ИутеКредит овој месец е дел од Winterland со своја експозитура. Експозитурата која е сместена во една од дрвените кќарки на плоштадот во Скопје ќе работи до 31ви декември секој ден од 12 до 20 часот.

Најбрзо и најкомфорно до потребните средства

Новите клиенти, односно оние кои за прв пат ќе аплицираат во Winterland експозитурата имаат можност за кредит до 30 000 денари со 0% трошоци, односно колку ќе земат толку ќе треба да вратат во јануари.

За кредит во износ до 100 000 денари со рок на отплата 24 месечни рати, односно 2 години имаат можност да аплицираат веќе постоечките клиенти.

Пари достапни веднаш

ИутеКредит Mastercard картичката овозможува потребните парични средства корисниците да ги имаат веднаш. Паричните средства од одобрениот кредит се префрлуваат на картичката и се достапни за користење по само неколку минути. Со картичката може да се реализираат плаќања на сите ПОС терминали во земјава и странство, да се подигнува готовина од сите баномати како и да се купува онлајн.

Посетете ја ИутеКредит Winterland експозитурата на плоштадот во Скопје и аплицирајте за кредит со кој ќе ги исполните сите новогодишни желби. За сите дополнителни информации контактирајте нè на 13 333, info@iutecredit.mkили на Facebook.

Можеби ќе ве интересира

Остварен голем напредок во целта повеќе од 40 милиони возрасни пушачи да се префрлат на производи без чад до 2025 година

Остварен голем напредок во целта повеќе од 40 милиони возрасни пушачи да се префрлат на производи без чад до 2025 година

Државната изборна комисија со герила акција во Охрид и Струга: Ти си на ред! Гласај безбедно!

Државната изборна комисија со герила акција во Охрид и Струга: Ти си на ред! Гласај безбедно!

Наградна игра за при-пејд корисници на А1 Македонија: Надополни и играј за iPhone SE 20

Наградна игра за при-пејд корисници на А1 Македонија: Надополни и играј за iPhone SE 20

Глобал Фајнанс ја прогласи Халкбанк за „Најдобра банка за работа со население за 2020 година“

Глобал Фајнанс ја прогласи Халкбанк за „Најдобра банка за работа со население за 2020 година“

Еуромакс: Проектот за рудник Иловица-Штука да не се злоупотребува за политички поени

Еуромакс: Проектот за рудник Иловица-Штука да не се злоупотребува за политички поени

Еуростандард банка на 50.000 корисници на парични права од социјална заштита ќе изврши исплата во еден ден

Еуростандард банка на 50.000 корисници на парични права од социјална заштита ќе изврши исплата во еден ден

Семос Едукација – вашата прва станица за реализација на владините ваучери

Семос Едукација – вашата прва станица за реализација на владините ваучери

Wise.Blue се приклучува на програмата за официјални партнери на Твитер со цел зајакнување на performance огласувачите

Wise.Blue се приклучува на програмата за официјални партнери на Твитер со цел зајакнување на performance огласувачите

Нова услуга од Халкбанк: Бесконтактно плаќање со Mastercard преку новата апликација HalkPay

Нова услуга од Халкбанк: Бесконтактно плаќање со Mastercard преку новата апликација HalkPay